Громадська рада підтримує законопроєкт про медіа і надає пропозиції до його окремих положень
На своєму черговому засіданні Громадська рада, що діє при Національній раді, обговорила пропозиції до ухваленого Парламентом за основу законопроєкту про медіа. Було наголошено, що ухвалення цього закону – це крок до того, щоб медіа в Україні діяли і розвивалися за європейськими нормами і правилами. У засіданні Громадської ради взяла участь членкиня Національної ради, відповідальна секретарка Олена Ніцко.
Члени Громадської ради розглянули пропозиції Сергія Бойка та одностайно підтримала їх. Сергій Бойко пояснив, що значна їх частина стосується термінології законопроєкту. Він пропонує низку уточнень, які увиразнюють окремі визначення.
Інша група пропозицій стосується застосування правил і обмежень. Вони спрямовані на те, щоб відповідальність мовників і медіасервісів була чітко розподілена – яка санкція передбачена за те чи інше порушення.
Окремо у пропозиціях відзначено, що постачальники медіасервісів не мають іншого впливу на контент, окрім як визначати канали в пакеті програм. Це, на думку Сергія Бойка, треба врахувати в законопроєкті. Наталія Клітна теж звернула увагу на цю пропозицію та запропонувала посилити аргументацію до цієї правки.
Всі члени Громадської ради погодилися з висновком, що законопроєкт хоч і складний та дещо суперечливий, однак він є великим кроком уперед в українському медіазаконодавстві.
Громадська рада надішле до робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, що опрацьовує законопроєкт, листа зі своїми пропозиціями.
Олена Ніцко попросила Громадську раду не зволікати із направленням листа профільному комітетові Верховної Ради України, адже для надання пропозицій передбачено лише 21 день, а вже минув тиждень від дати його розгляду у сесійній залі Парламенту.
Голова Громадської ради Сергій Сьомкін повідомив також, що Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики просить розглянути і надати свої пропозиції чи зауваження до законопроєкту про деколонізацію гуманітарної сфери України. Вирішено опрацювати цей проєкт і упродовж тижня обґрунтувати позицію та висловити пропозиції до нього.
Крім того, члени Громадської ради розглянули листа регулятора щодо оновлення складу Робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа. До участі в ній рекомендовано трьох представників – Любов Найдьонову, Олену Голубєву і Олену Андрієнко.
Наступне засідання Громадської ради має відбутися 4 жовтня цього року.