Громадська рада у новому складі провела в онлайн-режимі перше засідання - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Громадська рада у новому складі провела в онлайн-режимі перше засідання

12 січня Громадська рада у складі, затвердженому рішенням Національної ради 23 грудня 2020 року, провела перше засідання, на якому відповідно до Положення про Громадську раду при Національній раді шляхом відкритого рейтингового голосування було обрано голову і секретаря дорадчого органу. З абсолютною більшістю голосів Громадську раду знову очолив Сергій Сьомкін. На посаду секретаря одноголосно підтримано кандидатуру Олени Андрієнко. На засіданні також були присутні голова Національної ради Ольга Герасим’юк, заступник голови Національної ради Олег Черниш і член Національної ради Максим Онопрієнко.

Насамперед Ольга Герасим’юк подякувала членам Громадської ради попереднього скликання, які також увійшли до нового складу, за продуктивну працю, що і стала запорукою одноголосної підтримки їхніх кандидатур під час формування членами Національної ради нового складу.  Вона також привітала тих, хто вперше увійшов до дорадчого органу при Національній раді, і висловила сподівання, що їхній досвід посилить його роботу та зробить її ще ефективнішою.

Ольга Герасим’юк зауважила, що Національна рада відкрита до діалогу і конструктивної критики, тож  у разі потреби і вона, і інші члени Національної ради радо братимуть участь у засіданнях Громадської ради. Водночас члени Національної ради також будуть вдячні представникам громадськості за експертну допомогу в розгляді складних питань сфери регулювання та нагляду. Приміром, одним із гостроактуальних питань, які потребують обговорення найближчим часом, вона назвала необхідність ухвалення закону про медіа.  «Ми будемо знову говорити про необхідність в ухваленні закону про медіа. Думки про нього дуже різні, але я абсолютно переконана, що без цього закону нашій державі буде дуже тяжко. Я сподіваюсь, що ми обговоримо з вами цю тему ще не раз», – підсумувала Ольга Герасим’юк.  

Олег Черниш і Максим Онопрієнко доєдналися до вітань і зі свого боку побажали членам Громадської ради плідної роботи. Вони висловили сподівання на тісну комунікацію між Національною радою та її дорадчим органом і надалі.

Своєю чергою Сергій Сьомкін, який очолював Громадську раду упродовж останніх двох років, у відповідь наголосив: «На нас ніколи не здійснювали жодного тиску, завжди з розумінням ставилися до наших пропозицій і зауважень». Він сказав, що сподівається, що така ж  співпраці триватиме і в цьому скликанні.

 Далі засідання тривало під головуванням Сергія Сьомкіна, було затверджено порядок денний, в якому на розгляд запропоновано п’ять нагальних питань.  Таким чином, за результатами першого засідання Громадська рада:

1. Вирішила скласти орієнтовний План роботи Громадської ради на рік. За прикладом попереднього скликання план буде орієнтовний, оскільки, як пояснив Сергій Сьомкін, неможливо передбачити усі питання, які можуть виникнути упродовж року в процесі роботи.

2. Затвердила Регламент роботи Громадської ради. Зокрема, відповідно нього планові засідання Громадської ради, як і раніше, проводитимуться у перший вівторок місяця о 10:00.

3. Обрала представників Громадської ради до складу Громадської комісії з розгляду заяв на участь з обрання членів Наглядової ради АТ «НСТУ». До неї увійдуть Олена Андрієнко, Сергій Бойко та Олександр Борисенко.

4. Вирішила підготувати пропозиції до регуляторних актів Національної ради, які було винесено на громадське обговорення, – Правил ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті і Положення про скасування санкції «оголошення попередження».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше