Протокол № 10 від 20 липня 2018 року - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Протокол № 10 від 20 липня 2018 року

Дата засідання: 20.07.2018

Час: 15.00 – 17.00

Місце: м. Київ, вул. Прорізна, 2 (5 поверх, зала засідань)

 

ПРИСУТНІ:

С. Бибик
В. Веселовська
О. Волошенюк
Від ГО «Інститут масової інформації» Р. Головенко
К. Гріцак
Н. Клітна
С. Сьомкін
О. Федієнко

Присутні від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення: перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк, заступник голови Уляна Фещук, член Національної ради Валентин Коваль.

Голова Комітету інформації та комунікацій Громадської ради при Чернігівській Облдержадміністрації В’ячеслав Родимченко.

ВІДСУТНІ:

О. Большакова
О. Вакуленко
О. Глущенко
Н. Колесникова
Л. Найдьонова
І. Розкладай

 

СЛУХАЛИ: Н. Клітну «Про затвердження порядку денного засідання Громадської ради».

Н. Клітна відкрила засідання та повідомила про правомочність Громадської ради приймати рішення. Запропонувала обговорити проект порядку денного.

УХВАЛИЛИ:

Затвердити такий порядок денний засідання Громадської ради:

1.Про проблемні питання цифрового переходу:

– про надання тимчасових дозволів на мовлення на прикордонних   територіях Чернігівської, Сумської і Харківської області;

– про подовження мовлення місцевих мовників, які не отримали ліцензії на ефірне цифрове мовлення;

– про удосконалення інформаційної компанії;

– пропозиція проведення «Урядового засідання» Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики із запрошенням представників Кабінету Міністрів України, Національної ради для вирішення проблемних питань переходу до цифрового мовлення.

2. Про внесення змін до Положення про Громадську раду при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення.

3. Про розгляд відповіді Держкомтелерадіо стосовно поширення розкладів телепрограм походженням з РФ періодичними друкованими ЗМІ.

4. Різне:

  • про організаційні питання проведення засідань Громадської ради
  • про дату наступного засідання Громадської ради.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  8

«проти» – 0

«утримались» – 0

«не голосували» – 0

Ухвалу прийнято

 

СЛУХАЛИ щодо пункту I порядку денного «Про проблемні питання цифрового переходу»: заступника голови Національної ради Улянe Фещук, члена Національної ради Валентина Коваля, голову Комітету інформації та комунікацій Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації В’ячеслава Родимченка.

УХВАЛИЛИ:

1.В цілому підтримати Заяву Громадської ради при Чернігівській Державній обласній адміністрації від 26.06.2018 року №25, зокрема:

  • Рекомендувати Національній раді, Громадській раді при Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики сприяти внесенню змін до першої статті Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і доповнення терміну «території з особливим режимом мовлення» прикордонними територіями Чернігівської, Сумської, Харківської та Одеської областей з впевненим прийомом телепрограм іноземних телеорганізацій відповідно до моніторингу Нацради. 
  • Рекомендувати Національній раді сприяти створенню місцевого малопотужного цифрового мультиплексу для здійснення мовлення місцевими вітчизняними телерадіоорганізаціями на прикордонній території Чернігівській області.

2. Акцентувати увагу Національної ради на приорітетність збереження аналогового мовлення телеканалів Національної суспільної телерадіокомпанії України до моменту повного переходу країни на цифрове мовлення.

3. Просити Національну раду звернути увагу на те, що відео 1, яке було рекомендовано Нацрадою для інформаційної компанії щодо переходу на цифрове мовлення (режим доступу: https://youtube.com/watch?v=a-DynpU2Okc&app=desktop), через використання відповідної позначки на карті України підсвідомо підштовхує глядачів до надання переваги у виборі типу прийому, а саме «супутникове телебачення», яке, як відомо, надає можливість перегляду санкціонованих і несанкціонованих російських телепрограм, які можуть становити загрозу інформаційній безпеці держави.

Рішення від 20.07. 2018 № 29 додається.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  8

«проти» – 0

«утримались» – 0

«не голосували» – 0

Ухвалу прийнято

 

СЛУХАЛИ щодо пункту ІІ порядку денного: «Про внесення змін до Положення про Громадську раду при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення»

УХВАЛИЛИ:

1.Рекомендувати Національній раді затвердити нову редакцію Положення про Громадську раду при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, згідно з додатком у вигляді порівняльної таблиці.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  8

«проти» – 0

«утримались» – 0

«не голосували» – 0

Ухвалу прийнято

СЛУХАЛИ щодо пункту III порядку денного: «Про розгляд відповіді Держкомтелерадіо стосовно поширення розкладів телепрограм походженням з РФ періодичними друкованими ЗМІ».

 УХВАЛИЛИ:

1.Доручити члену Громадської Ради Роману Головенко підготувати проект відповіді Державному комітеті з питань телебачення та радіомовлення, який запропоновано затвердити шляхом електронного листування.

 ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  8

«проти» – 0

«утримались» – 0

«не голосували» – 0

Ухвалу прийнято

 СЛУХАЛИ щодо пункту IV порядку денного «Різне»

 УХВАЛИЛИ:

1.Правлінню Громадської ради підготувати статистику відвідування членами Громадської ради засідань.

2. Наступне засідання Громадської ради провести 28 серпня 2017 р.

 ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  6

«проти» – 1

«утримались» – 0

«не голосували» – 2

Ухвалу прийнято

 

Голова Громадської ради Н. І. Клітна

Секретар Громадської ради К.І. Гріцак

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше