Протокол № 11 від 28 серпня 2018 року - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Протокол № 11 від 28 серпня 2018 року

Дата засідання: 28.08.2018

Час: 16.00 

Місце: м. Київ, вул. Прорізна, 2 (5 поверх, зала засідань)

ПРИСУТНІ:

В. Веселовська
Н. Клітна
С. Сьомкін
О. Федієнко
Л. Найдьонова
О. Большакова

Присутні від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення: Голова Національної ради – Юрій Артеменко, Перший заступник Голови Національної ради Ольга Герасим’юк, заступник Голови Уляна Фещук, член Національної ради Валентин Коваль, відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко, член Національної ради Сергій Костинський, член Національної ради Олег Черниш.

ВІДСУТНІ:

О. Вакуленко
О. Глущенко
І. Розкладай
Н. Колесникова
К. Гріцак
Від ГО «Інститут масової інформації» Р. Головенко
С. Бибик
О. Волошенюк

СЛУХАЛИ: Н. Клітну «Про затвердження порядку денного засідання Громадської ради».

Н. Клітна відкрила засідання та повідомила про правомочність Громадської ради приймати рішення. Запропонувала обговорити проект порядку денного.

УХВАЛИЛИ:

Затвердити такий порядок денний засідання Громадської ради:

1. Зустріч з членами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

2. Про проблеми зловживання дитячими образами в рекламі недитячої продукції.

3. Про продовження громадського обговорення  проекту «Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються».

4. Про Рекомендації CM / Rec (2018) 7 Комітету міністрів РЄ державам-членам ЄС щодо Керівних принципів поваги, захисту і здійснення прав дитини в цифровому середовищі (прийнята Комітетом Міністрів 4 липня 2018 року на 1321- му засіданні заступників міністрів)»

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  6

«проти» – 0

«утрималось» – 0

«не голосували» – 0

Рішення прийнято.

СЛУХАЛИ щодо пункту 1 порядку денного «Зустріч з членами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.»

Голова Національної ради Юрій Артеменко від імені усього складу регуляторного органу подякував представникам громадських організацій, об’єднань, асоціацій, представники яких входять до складу Громадської ради, за плідну роботу упродовж останніх двох років. Він зауважив, що для членів Національної ради думка і підтримка дорадчого органу завжди є дуже важливою. І цінним є те, що Громадська рада завжди має свою незалежну позицію.

Присутні на засіданні зачепили тему вимкнення аналогового мовлення в Україні і цікавилися розвитком мовлення громад. Члени Національної ради докладно зупинилися на різних аспектах цих питань.

 УХВАЛИЛИ:

Взяти інформацію до відома.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  6

«проти» – 0

«утрималось» – 0

«не голосували» – 0

Рішення прийнято

СЛУХАЛИ щодо пункту 2 порядку денного «Про проблеми зловживання дитячими образами в рекламі недитячої продукції.»

Л. Найдьонову: повідомила щодо надходження заяви Української асоціації медіапсихологів та медіапедагогів від 21.08.2018 року №1-08/21. Усі присутні обговорили зміст заяви та прийняли рішення.

УХВАЛИЛИ:

Членам Громадської ради (за згодою)  Н. Клітній, О. Большаковій, С. Сьомкіну, Л. Найдьоновій протягом двох тижнів доопрацювати проект рішення Громадської ради з урахуванням зауважень, які надійшли під час засідання і запропонувати прийняття нової редакції рішення  з використанням електронних комунікацій відповідно до пункту 15 Положення про Громадську раду при Національній раді.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  6

«проти» – 0

«утрималось» – 0

«не голосували» – 0

Рішення прийнято

СЛУХАЛИ щодо пункту 3 порядку денного «Про продовження громадського обговорення  проекту «Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються».

 УХВАЛИЛИ:

Звернутися до Національної ради з проханням продовжити термін громадського обговорення проекту «Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються» ще на один місяць.

Рішення від 28.08.2018 № 34 додається.

 ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  6

«проти» – 0

«утрималось» – 0

«не голосували» – 0

Рішення прийнято

СЛУХАЛИ щодо пункту 4 порядку денного «Про Рекомендації CM / Rec (2018) 7 Комітету міністрів РЄ державам-членам ЄС щодо Керівних принципів поваги, захисту і здійснення прав дитини в цифровому середовищі (прийнята Комітетом Міністрів 4 липня 2018 року на 1321- му засіданні заступників міністрів)»

Обговорено важливість широкого ознайомлення із Рекомендацією CM / Rec (2018) 7 Комітету міністрів РЄ державам-членам ЄС.

Перший заступник голови Національної ради  Ольга Герасим’юк повідомила, що регулятор уже зробив неофіційний переклад цього документу і розіслав його до органів законодавчої і виконавчої влади. Також Ольга Герасим’юк поділилася інформацією про те, що питання захисту дітей у цифровому середовищі є однією з основних тем для обговорення в Європі, і більшість країн наразі активно напрацьовують механізми реалізації рекомендацій.

 УХВАЛИЛИ:

Звернутися до Національної ради з пропозицією провести Круглий стіл з питань обговорення можливих заходів щодо реалізації Рекомендацій CM / Rec (2018) 7 Комітету міністрів РЄ державам-членам ЄС щодо Керівних принципів поваги, захисту і здійснення прав дитини в цифровому середовищі за участі представників Комітету Верховної ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, Комітету Верховної ради України з питань інформатизації і зв’язку, НКРЗІ, громадських організацій, експертів Ради Європи.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  6

«проти» – 0

«утрималось» – 0

«не голосували» – 0

Рішення прийнято

 

Голова Громадської ради Н. І. Клітна

Секретар Громадської ради К.І.Гріцак

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше