Протокол № 12 від 18 вересня 2018 року - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Протокол № 12 від 18 вересня 2018 року

Дата засідання: 18.09.2018
Час: 16.30
Місце: м. Київ, вул. Прорізна, 2 (5 поверх, зала засідань)

ПРИСУТНІ:
О. Большакова
В. Веселовська
Н. Клітна
Н. Колесникова
Л. Найдьонова
С. Сьомкін
О. Федієнко

Присутні від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення: голова Національної ради – Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук,

ВІДСУТНІ:
С. Бибик
О. Вакуленко
О. Волошенюк
О. Глущенко
Від ГО «Інститут масової інформації» Р. Головенко
І. Розкладай
К. Гріцак

СЛУХАЛИ: Н. Клітну «Про затвердження порядку денного засідання Громадської ради».

Н. Клітна відкрила засідання та повідомила про правомочність Громадської ради приймати рішення. Запропонувала обговорити проект порядку денного.

 УХВАЛИЛИ:

Затвердити такий порядок денний засідання Громадської ради:

«1. Про проблеми адаптації іноземних програм в Україні у контексті громадського обговорення проекту «Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються».

2. Про підсумки діяльності Громадської ради 2017-2018 р.р., поради наступному складу: як підвищити ефективність роботи?»

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  7

«проти» – 0

«утрималось» – 0

«не голосували» – 0

Рішення прийнято.

 

СЛУХАЛИ щодо пункту 1 порядку денного «Про проблеми адаптації іноземних програм в Україні у контексті громадського обговорення проекту «Порядку формування Переліку програм  іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються».

УХВАЛИЛИ:         

1. Подякувати Національній раді за подовження терміну обговорення документа, водночас – рекомендувати не приймати/не реєструвати у Міністерстві юстиції оприлюднений для громадського обговорення проект «Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються», оскільки він не вирішує окремі завдання, а в деяких випадках суперечить положенням міжнародних договорів, до яких Україна приєдналася і зобов’язалася дотримуватися.

2. Просити Національну раду створити спеціальну робочу групу при Національній раді із залученням громадськості, представників Ради Європи і телевізійної індустрії, яка б на практиці дослідила можливість встановлення достовірної юрисдикції окремих європейських мовників відповідно до оновленої Директиви 2010/13/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС про аудіовізуальні медіа-послуги, та за результатами діяльності якої можна було б напрацювати пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та нової редакції проекту «Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються».

3. З метою стимулювання іноземних мовників до створення україномовних доріжок, запропонувати Національній раді доповнити підпункт 6 пункту1 Розділу ІІІ Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору положенням про те, що у пакети телепрограм провайдерів із максимальним охопленням абонентів можуть входити лише ті телепрограми, які частково або повністю дубльовані/субтитровані державною українською мовою або транслюються мовами інших країн Європейського Союзу.

Обґрунтування у додатку до цього рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  7

«проти» – 0

«утрималось» – 0

«не голосували» – 0

Рішення прийнято

 

СЛУХАЛИ щодо пункту 2 порядку денного «Про підсумки діяльності Громадської ради 2017-2018 р.р., поради наступному складу: як підвищити ефективність роботи?»

 Н. Клітна: прозвітувала про діяльність Громадської ради 2017-2018рр. Презентувала звіт про роботу Громадської ради , який додається.

УХВАЛИЛИ:         

1.Затвердити звіт про діяльність громадської ради у 2017-2018рр. з урахуванням пропозицій, що були надані під час засідання.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  7

«проти» – 0

«утрималось» – 0

«не голосували» – 0

Рішення прийнято

 

Голова Громадської ради   Н. І. Клітна

 Секретар Громадської ради   К.І. Гріцак

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше