Протокол № 14 від 06 вересня 2022 року (онлайн-засідання) - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Протокол № 14 від 06 вересня 2022 року (онлайн-засідання)

Члени Громадської ради (які взяли участь)
1. Олена Андрієнко
2. Сергій Бойко
3. Вікторія Веселовська
4. Наталія Клітна
5. Любов Найдьонова
6. Аліна Правдіченко (також має делегований голос від О. Борисенка)
7. Сергій Сьомкін

Від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення:
1. Тамара Кравченко
2. Світлана Ничипоренко
3. Олена Ніцко

Засідання проводиться у режимі відеоконференції.
1. Про порядок денний:

Слухали:
• С. Сьомкіна, який запропонував затвердити наступний порядок денний:

1. Щодо пропозиції до проєкту Закону України «Про медіа»
2. Розгляд проєкту Закону України «Про деколонізацію гуманітарної сфери України»
3. Щодо звернення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про створення та затвердження складу Робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа.
4. Різне.

Голосували:
«за» – одноголосно
«проти» – відсутні
«утрималися» – відсутні

Вирішили:

1. Щодо пропозиції до проєкту Закону України «Про медіа».
2. Розгляд проєкту Закону України «Про деколонізацію гуманітарної сфери України».
3. Щодо звернення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про створення та затвердження складу Робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа.
4. Різне.

2. Щодо пропозицій до проєкту Закону України ЗУ «Про медіа»

Слухали:
• С. Бойка, який охарактеризував внесені ним пропозиції, зокрема:
1) Пропозиції до глосарію законопроекту;
2) Щодо уточнення обмежень норм і правил, відповідно до яких існуватимуть мовники, провайдери медійних сервісів, а також порядок встановлення покарань для порушників.
• Н. Клітну, яка підтримала пропозиції С. Бойка та надати 05.09.2022 додаткове обґрунтування на посилення внесених пропозицій.
• О. Андрієнко, яка уточнила щодо стратегії дій в частині внесення змін до законодавства про рекламу з огляду на надану на попередньому засіданні інформацію, що реклама повинна бути предметом регулювання окремого законопроєкту;
• Л. Найдьонову, яка уточнила характер пропонованих змін до ст. 38 п. 3 законопроєкту щодо дитячих програм.

Голосували:
«за» – одноголосно
«проти» – відсутні
«утрималися» – відсутні

Вирішили:
2.1. Громадська рада вітає прийняття проєкту Закону України «Про медіа» за основу та закликає всіх учасників процесу до конструктивного діалогу щодо доопрацювання вказаного законопроєкту задля Європейського майбутнього України.
2.2. Підтримати та направити для опрацювання в робочій групі та Комітеті Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики пропозиції, внесені С. Бойком.

3. Розгляд проєкту Закону України «Про деколонізацію гуманітарної сфери України».

Слухали:
• С. Сьомкін, який повідомив про звернення 04.09.2022 Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики з проханням надати пропозиції чи зауваження до проєкту Закону України «Про деколонізацію гуманітарної сфери України» до 13.09.2022 включно.

Голосували:
«за» – одноголосно
«проти» – відсутні
«утрималися» – відсутні

Вирішили:
3.1. Надати пропозиції та/або коментарі до проєкту Закону України «Про деколонізацію гуманітарної сфери України» до 13.09.2022 включно.

4. Щодо звернення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення «Про створення та затвердження складу Робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа»

Слухали:
• С. Сьомкіна, який запропонував включити до Робочої групи зі створення правил захисту прав дітей в медіа наступних представників Громадської ради О. Андрієнко, Л. Найдьонову та О. Голубєву (за згодою).

Голосували:
«за» – одноголосно
«проти» – відсутні
«утрималися» – відсутні

Вирішили:
4.1. Запропонувати Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення включити до Робочої групи зі створення правил захисту прав дітей в медіа наступних представників Громадської ради О. Андрієнко, Л. Найдьонову та О. Голубєву (за згодою).

5. Різне

Слухали:
5.1. С. Сьомкіна, який попросив надавати пропозиції для розгляду Громадською радою заздалегідь та нагадав, що наступне засідання Громадської ради відбудеться у 04.10.2022.
5.2. Л. Найдьонову, яка повідомила, що Media Business Report звернулися за інтерв’ю щодо травма-інформованої політики медіаіндустрії.
5.3. О. Ніцко, яка окреслила перспективу найближчої діяльності Робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа, а також наголосила на необхідності оперативного надання пропозицій до проєкту Закону України «Про медіа».

Голова Громадської ради    С. Сьомкін
Секретар Громадської ради    О. Андрієнко

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше