Протокол № 15 від 04 жовтня 2022 року (онлайн-засідання) - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Протокол № 15 від 04 жовтня 2022 року (онлайн-засідання)

Члени Громадської ради (які взяли участь)
1. Олена Андрієнко
2. Сергій Бойко
3. Олександр Борисенко
4. Вікторія Веселовська
5. Наталія Клітна
6. Катерина М’яснікова
7. Любов Найдьонова
8. Аліна Правдіченко
9. Ірина Стройко
10. Сергій Сьомкін

Від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення:
1. Олександр Дяченко
2. Світлана Ничипоренко
3. Олена Ніцко
4. Максим Онопрієнко
5. Валентина Погорілець

Засідання проводиться у режимі відеоконференції.

1. Про порядок денний:

Слухали:
• С. Сьомкіна, який запропонував затвердити наступний порядок денний:

1. Про стан адаптації іноземних телепрограм згідно рішення НР від 18.11.2021 №1727.
2. Різне.

Голосували:
«за» – одноголосно
«проти» – відсутні
«утрималися» – відсутні

Вирішили:

1. Про стан адаптації іноземних телепрограм згідно рішення НР від 18.11.2021 №1727.
2. Різне.

2. Про стан адаптації іноземних телепрограм згідно рішення НР від 18.11.2021 №1727.

Слухали:
• С. Бойка, який звернув увагу на різке скорочення кількості адаптованих іноземних телеканалів, що призводить до погіршення можливості провайдерів наповнювати пакети послуг.

• Н. Клітну, звернула увагу, що до переліку адаптованих іноземних телеканалів включено 67 з 185, що тягне економічні, політичні, правові наслідки; що застаріле законодавство, правила Національної ради не поширюються на ОТТ платформи; що до переліку адаптованих іноземних каналів не потрапили навіть європейські суспільні мовники; про загальні втрати телекомунікацій згідно досліджень Світового банку за наслідками російської агресії близько 2,6 млрд. доларів; погіршення доступу абонентів до вказаних каналів; що наразі незрозумілий статус попереднього переліку; що неможливо сплачувати роялті через обмеження переліку критичного імпорту, а також просила оприлюднити інформацію про типові помилки при адаптації іноземних телепрограм;

• М. Онопрієнка, який повідомив про наявність 115 заяв, з яких 67 вже в переліку адаптованих, 6 заяв призначені до розгляду 06.10.2022, а також що попередній перелік адаптованих телепрограм вже розміщено на сайті Нацради у розділі нормативні акти (https://www.nrada.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/Adaptovani_programy.pdf).
3 типові помилки: як вбачається з відкритих джерел, серед бенефіціарів наявні особи, пов’язані з країною-агресором; ненадання додаткових документів; в ефірі багатьох телеканалів наявні анонси та реклама, орієнтовані на ринок рф, посилання на роскомнадзор;
С. Сьомкін, який звернув увагу, що наразі проводяться перевірки по реєстрам щодо бенефіціаріів та дотичних осіб, пов’язаних з країною-агресором;

• О. Дяченко, керівника аналітично-моніторингового управління, який констатував, що дистриб’ютори інколи безвідповідально підходять до процесу, надають змонтований запас ефіру, при цьому Національна рада бачить контент, адаптований під росію, Охлобистіна на екрані, проте жодне рішення не буде винесене до моменту з’ясування, хто допустив його появу – правовласник, дистриб’ютор чи провайдер.
Що стосується документів, то тут важливе правильне заповнення заяви та додатків до неї.
У будь-якому випадку, потрібне відповідальне ставлення до процесу та технічне сприяння.

• С. Бойко, який попросив опублікувати на сайті Нацради перелік основних блоків зауважень:
а) якість заповнення документів
б) онлайн-доступ та якісний і достовірний запис онлайн-доступу
в) характер контенту
г) кінцевий бенефіціарний власник не повинен бути пов’язаний з державою-агресором.

• К. М’яснікову, яка запропонувала опублікувати інтерв’ю з О. Дяченком або відобразити його у протоколі Громадської ради, а також звернутися до іноземних правовласників з листом про звільнення від роялті.

• Н. Клітну, яка просила звернутися до Національної ради, щоб та звернулася до КМУ про включення до переліку критичного імпорту розрахунки за ліцензійними договорами, у тому числі роялті.

• О.Дяченко підтвердив, що аналітика по типовим помилкам буде розміщення на сайті Національної ради.

• С. Сьомкін просив розмістити на сайті Національної ради перелік законодавчих актів щодо санкцій.

• С. Бойка, який запропоновував просити Нацраду звернутися до Мінекономіки та КМУ щодо включення до переліку критичного імпорту можливістю сплати роялі, оскільки це створило б серйозні економічні мотиви для заявників.

• І. Стройко та О. Андрієнко, які підтримали цю пропозицію.

• С. Сьомкін попросив С. Бойка та Н. Клітну до 18.00 05.10.2022 направити проект відповідного рішення, а потім всім проголосувати щодо нього в електронному форматі.

Голосували:
«за» – одноголосно
«проти» – відсутні
«утрималися» – відсутні

Вирішили:
2.1. Взяти озвучену інформацію до уваги.
2.2. С. Бойку та Н. Клітній до 18.00 05.10.2022 направити проект рішення, а потім всім проголосувати щодо нього в електронному форматі.

3. Різне

Слухали:
3.1. С. Сьомкіна, який повідомив, що 4 – 7 жовтня 2022 року очікується офіційний візит латвійського медіа регулятора та підписання меморандуму про співпрацю.
3.2. С. Сьомкіна, який просив подавати пропозиції до порядку денного не пізніше ніж за 3 робочих дні до засідання Громадської ради.
3.3. К. М’яснікову, яка просила спеціальний порядок дій для компаній, які потрапили під окупацію, поставити на паузу до моменту голосування за закон «Про медіа», а також повідомила про статус обробки понад 2,5 тисячі правок, які надійшли до вказаного законопроекту.

Голова Громадської ради   С. Сьомкін

Секретар Громадської ради   О. Андрієнко

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше