Протокол № 16 від 06.10.2020 (онлайн-засідання) - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Протокол № 16 від 06.10.2020 (онлайн-засідання)

Члени Громадської ради (присутні онлайн)

  1. Олена Андрієнко
  2. Сергій Бойко
  3. Світлана Коробіна
  4. Катерина М’ясникова
  5. Сергій Сьомкін
  6. Вікторія Веселовська
  7. Мар’яна Закусило
  8. Мирослав Хом’як
  9. Олександр Глущенко
  10. Любов Найдьонова

До обговорення:  Голова Громадської ради Сергій Сьомкін повідомив про узгоджений членами Громадської ради порядок денний.

1. Обговорення проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення».

2. Щодо внесення коригувань до Методологічних роз’яснень моніторингу ефіру телеканалів щодо дотримання мовних квот (далі Методологічні роз’яснення).

3. Різне

 

1. Щодо першого питання виступала Катерина М’ясникова. Вона зауважила, що найбільше питання виникає до прикінцевих положень проєкту. Свої пропозиції з цього питання висловив Сергій Бойко, запропонувавши написати звернення із зауваженнями, які було обговорено під час засідання Громадської ради, до Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики щодо проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення».

2. Обговорили питання Методологічних роз’яснень. В обговоренні взяли участь Олена Ніцко – член Національної ради та Дмитро Швидченко – т.в.о. начальника управління контролю та аналізу телерадіомовлення Національної ради та член робочої групи. Сергій Сьомкін доповів, що це питання розглядалося робочою групою з розробки Методологічних роз’яснень на багатьох засіданнях. Цей документ фактично є результатом обговорення всієї галузі, але змін в законодавстві не відбулося. В листі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення до Громадської ради немає пропозицій щодо обговорення або внесення пропозицій щодо цього питання. Але в порівняльній таблиці змін відсутня позиція щодо власного виробництва. Сергій Сьомкін запросив членів Громадської ради висловитися з цього питання. Любов Найдьонова зауважила, що в умовах гібридної війни мовне питання дуже важливе і дуже чутливе для країни, тому Громадська рада очікує, що з нею будуть радитися, а не ставити до відома. Катерина М’ясникова запропонувала звернутися листом до Національної ради щодо поновлення роботи робочої групи і продовження обговорення змін, які мають бути внесені до Методологічних роз’яснень.

3. В питанні Різне виступила начальник відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення Тамара Кравченко. Вона нагадала, що термін роботи цієї каденції Громадської ради спливає і Національна рада буде оголошувати набір заяв від громадських організацій для формування нового складу.

 Голова Громадської ради       С. В. Сьомкін

 Секретар Громадської ради   С. В. Коробіна

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше