РІШЕННЯ № 02/02 від 3 жовтня 2014 року Звернення до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України щодо ситуації навколо Концерну РРТ внаслідок нападу 29 вересня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

РІШЕННЯ № 02/02 від 3 жовтня 2014 року Звернення до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України щодо ситуації навколо Концерну РРТ внаслідок нападу 29 вересня

03 жовтня 2014 року                     м. Київ

Громадська рада при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення (далі – Громадська рада) розглянула питання про ситуацію, що виникла у зв’язку зі спробою силового захоплення об’єктів Концерну РРТ 29 вересня, і прийняла рішення звернутись до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з наступним зверненням:

Шановні колеги,

Як відомо, 29 вересня група цивільних осіб, до якої увійшли окремі працівники Концерну РРТ та члени воєнізованих угруповань, безперешкодно вдерлися на режимну територію КРРТ за адресою вул. Дорогожицька, 10 та протягом всього дня утримували її. Озброєна охорона Концерну не вчинила жодного спротиву нападникам. Під час захоплення нападники вдалися до фізичної агресії щодо чинного керівництва Концерну, викрали частину документів, пошкодили дані у інформаційно-телекомунікаційній системі державного підприємства. Нападники мотивували свої дії  ухвалою одного з судів Донецької області, який зараз знаходиться на тимчасово окупованій території України.

Ця подія виявила відсутність дієвого захисту ключового елементу інформаційної інфраструктури країни. Успішне використання нападниками судових рішень означає вразливість Концерну до рейдерських зазіхань.

В  зв’язку з цим ми вважаємо за необхідне привернути вашу увагу до цього факту та заявити, що будь-яка стратегія інформаційної безпеки не має сенсу, якщо основні канали розповсюдження інформації  не мають надійного захисту та можуть бути легко захоплені. Підприємства інформаційної галузі та їх працівники мають право розраховувати на ефективний захист від протиправних зазіхань.

Відчуваючи свою відповідальність за пошук адекватних рішень в тій непростій ситуації, в якій опинилася наша країна, ми просимо вас звернутися до Президента України як її Головнокомандуючого з вимогою забезпечити надійний збройний захист інфраструктури Концерну РРТ включно з системою його управління, працівниками та керівництвом. Система захисту, що діє на території Концерну в даний момент, довела свою нездатність адекватно реагувати на реальні виклики. Вважаємо за необхідне вимагати проведення службового розслідування причин, які завадили охороні Концерну виконати свій обов’язок і дати відсіч спробі захоплення режимного об’єкту. Висновки розслідування мають бути оприлюднені в ЗМІ.

За — 11
Утрималось — 0
Проти — 0

Голова Громадської ради М’яснікова Катерина Андріївна

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше