РІШЕННЯ 02/04 від 14 січня 2015 року Заява Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення щодо програмного наповнення телеканалів у новорічні та святкові дні січня 2015 року - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

РІШЕННЯ 02/04 від 14 січня 2015 року Заява Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення щодо програмного наповнення телеканалів у новорічні та святкові дні січня 2015 року

14 січня 2015 року                           м. Київ

 

Заява
Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення
щодо програмного наповнення телеканалів у новорічні та святкові дні січня 2015 року

 

Громадська рада при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 14 січня 2015 року розглянула питання щодо програмного наповнення українських телеканалів у новорічні та святкові дні січня 2015 року та вважає за необхідне заявити наступне:

 

Члени Громадської ради констатують, що чинним законодавством не передбачено жодних механізмів впливу на редакційну політику ЗМІ в умовах іноземної агресії, зокрема щодо присутності контраверсійних осіб в ефірах телеканалів, а відтак це питання має розглядатися виключно в етичній площині.

 

Наголошуємо, що Національна рада є незалежним конституційним органом, діяльність якого ґрунтується на принципах законності та об’єктивності. Тиск, який чинився державними органами та окремими посадовими особами на Національну раду у зв’язку із ситуацією, що виникла навколо програмного наповнення телеканалу «Інтер» у новорічну ніч, є неприпустимим.

 

Розуміючи те, якого суспільного резонансу набула ця ситуація, Громадська рада вважає впровадження ЗМІ механізмів саморегулювання найкращим варіантом вирішення подібних проблем.

 

Ми закликаємо мовників більш відповідально ставитися до потреб та почуттів аудиторії, та вжити всіх можливих заходів, аби не популяризувати осіб, що висловлюються на підтримку анексії Криму, розпалюють міжнаціональну ворожнечу та пропагують агресію проти України.

 

Пропонуємо Національній раді ініціювати укладання з мовниками Меморандуму щодо редакційної політики в умовах інформаційної війни.

 

Ми звертаємося до телерадіоорганізацій з пропозицією оновити редакційні статути та врахувати виклики, що виникли в умовах неоголошеної війни та анексії Криму.

 

Водночас, усвідомлюючи необхідність збільшення національного теле- та кіновиробництва, закликаємо Національну раду, Кабінет Міністрів України, Верховну Раду України вжити усіх необхідних заходів для впровадження у законодавстві податкових пільг та інших механізмів стимулювання, які б створили умови для стрімкого зростання національного теле- та кіновиробництва.

 

Звертаємо увагу рекламодавців, що розміщення реклами поруч із контраверсійним контентом, згаданим вище, може призвести до репутаційних втрат.

 

За — 12 (2 з окремою думкою)
Утрималось — 0
Проти — 0

 

Голова Громадської ради М’яснікова Катерина Андріївна
Окрема думка
Членів Громадської ради при Національній Раді з питань телебачення і радіомовлення
Попової Т.В. та Омельчука С.І.

 

Вважаємо включення абзацу 3 заяви про тиск на Національну раду недоцільним.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше