РІШЕННЯ № 08/03 13 жовтня 2014 року Звернення до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України стосовно кодування сигналів цифрових мультиплексів ТОВ «Зеонбуд» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

РІШЕННЯ № 08/03 13 жовтня 2014 року Звернення до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України стосовно кодування сигналів цифрових мультиплексів ТОВ «Зеонбуд»

13 жовтня 2014 року                     м. Київ

Громадська рада при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення (далі – Громадська рада) розглянула питання про ситуацію, що виникла у зв’язку з відновленням кодування сигналів цифрових мультиплексів ТОВ «Зеонбуд», і прийняла рішення звернутись до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з наступним зверненням:

Шановні колеги,

Протягом вихідних 11-12 жовтня компанія Зеонбуд відновила кодування сигналу в мережі ефірного цифрового телебачення. Про це стало відомо з численних звернень українських громадян, які зіткнулися з неможливістю приймати сигнал за допомогою приймачів, що не підтримують кодування. В своїх публічних коментарях компанія заявляє про обставини невідомої природи, які проявили себе раптово, саме на вихідні і не піддавалися фіксації технічними засобами моніторингу мережі.

Навіть епізодичне ввімкнення кодування це важкий удар по зусиллях Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення та органів влади щодо захисту законних прав української громади в сфері телебачення. Неможливість використовувати справне, технічно адекватне обладнання підриває довіру громадян до нього і його постачальників, до обіцянок нової влади щодо відмови від кодування.

Ми не віримо в пояснення компанії Зеонбуд, оскільки вся історія появи даної структури це історія зухвалого нехтування суспільними інтересами, брехні та зловживання владними повноваженнями на користь приватного інтересу. Навіть тимчасове відновлення кодування це виклик власників Зеонбуд діючій владі і народові України, це спроба перевірити здатність Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, української держави в цілому проводити політику на користь суспільства та приборкати монополіста. Врешті-решт це спроба відновити ситуацію, що мала місце до повалення режиму Віктора Януковича. Ми наполягаємо на тому, що це не технічна і не регуляторна, а цілком політична проблема.

Ми просимо вас вдатися до  негайних дієвих кроків, аби унеможливити подібні інциденти у майбутньому. Ми закликаємо Національну раду з питань телебачення та радіомовлення провести аналіз поточної ситуації навколо провайдера цифрового ефірного мовлення та визначити, чи є на сьогоднішній день у Нацради необхідні важелі впливу на цю монопольну структуру.  За відсутності таких важелів ми вважаємо за необхідне відкрито заявити про це та звернутися по допомогу у розв’язанні цієї проблеми. Зокрема, ми вважаємо доцільним звернутися до Генеральної прокуратури та Антимонопольного комітету України щодо невиконання компанією “Зеонбуд” рішень Національної ради”.

За — 10
Утрималось — 0
Проти — 0

Голова Громадської ради М’яснікова Катерина Андріївна

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше