РІШЕННЯ № 10 до протоколу № 7 від 01.10.2019 - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

РІШЕННЯ № 10 до протоколу № 7 від 01.10.2019

До протоколу № 7 від 01.10.2019 Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення

2. Громадська рада при Національній раді з питань телебачення та радіомовлення, розглянувши та обговоривши законопроект №2036 «Про внесення змін до Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», який готується до другого читання у Верховній Раді України вирішила звернутися з наступною публічною заявою:

Члени Громадської ради, як представники медіаспільноти України підтримують прагнення Верховної ради України вирішити шляхом змін до законодавства, існуючу правову колізію зі строками повноважень членів Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, яка призводить до тривалого часу непрацездатності цього регулятора за відсутністю кворуму повноважних членів Національної ради. Однак, окремі норми в законопроекті викликають занепокоєння медіаспільноти України.

Зокрема, в п.4 і п. 6 статті 5 Закона України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” пропонується ввести процедуру «пакетного голосування», а саме:

«п.4. Голосування у Верховній Раді України щодо призначення членом (членами) Національної ради відбувається одночасно на всі вакантні посади членів Національної ради, що повинні призначатися Верховною Радою України».

п.6. У разі, якщо за результатами голосування Верховної Ради України не було призначено на всі вакантні посади всіх членів Національної ради, що повинні призначатися Верховною Радою України, уся процедура призначення проводиться повторно, починаючи з оголошення комітетом Верховної Ради України, до компетенції якого віднесені питання телерадіомовлення, про відбір кандидатур на посаду члена (членів) Національної ради.

Введення «пакетного» голосування за список кандидатур членів Національної ради фактично створює ситуацію, коли кандидатури зі списку які були б підтримані більшістю Верховної раді України на призначення до Національної ради, позбавляються такої можливості, отже голосування відбувається тільки списком, а не за кожну кандидатуру окремо. На наш погляд це обмежує конституційні права громадянина брати участь у державному управлінні шляхом праці у державних органах влади.

Тому, пропонуємо Голові Верховної Ради, Голові Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутатам Верховної Ради України, при підготовці до другого читання законопроекту №2036 врахувати наші зауваження та виключити вищевказані норми з тексту, що буде запропонований до схвалення Верховною Радою України.

Звертаємо увагу, що у квітні місяці у Верховній раді було зареєстровано Законопроект №10268 від 26.04.2019 року, який мав на меті вирішення тієї ж самої колізії, та попередньо був обговорений з громадськістю. Вважаємо, що такі ж норми можна було би включити до законопроекту №2036, при підготовці до другого читання.

Голова Громадської ради С.В. Сьомкін

Секретар Громадської ради С.В. Коробіна

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше