РІШЕННЯ № 12 від 02.03.2021 "Про опрацювання Нацрадою пропозицій, що надаються до нормативних актів Громадською радою та учасниками ринку (про мовлення в дні трауру та про скасування попередження, їх врахування, неврахування після затвердження на засіданні Нацради)" - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

РІШЕННЯ № 12 від 02.03.2021 “Про опрацювання Нацрадою пропозицій, що надаються до нормативних актів Громадською радою та учасниками ринку (про мовлення в дні трауру та про скасування попередження, їх врахування, неврахування після затвердження на засіданні Нацради)”

Громадська рада при Національній раді з питань телебачення та радіомовлення у складі 14 членів обговорила та проголосувала на своєму засіданні.

1. Про опрацювання Нацрадою пропозицій, що надаються до нормативних актів Громадською радою та учасниками ринку (про мовлення в дні трауру та про скасування попередження, їх врахування, неврахування після затвердження на засіданні Нацради)

Слухали: О. Большакову, яка нагадала про встановлений законом «Про регуляторну політику» обов’язок регуляторного органу надавати вмотивовану відповідь про врахування чи неврахування пропозицій, забезпечивши таким чином можливість заявника скористатися правом оскаржити нормативний акт через неврахування пропозицій.

А. Літвіщенко, котра звернула увагу, що законом не передбачено публікація нормативного акту до моменту реєстрації Мінюстом. Публікації до моменту отримання та врахування зауважень від Мінюсту відсутні також з метою невведення в оману ліцензіатів. Також Нацрада не надає відповідь на пропозиції, якщо нормативно-правовий акт не був зареєстрований.

О. Ніцко, яка підкреслила, що Нацрада часто отримує суперечливі пропозиції, а також пропозиції, спрямовані на обслуговування особистих інтересів гравців ринку, а не розвиток галузі.

В обговорені взяли участь І. Пархоменко, К. М’яснікова, С.Бойко, Н. Клітна, А Літвіщенко.

Висловлено думку, що у подальшому Нацрада буде вести чіткішу стренограму відповідних засідань Нацради, в якій відображатиметься статус врахування пропозицій.

Було запропоновано, що до наступного засідання Громадської ради 06.04.21 Нацрада надасть свої пропозиції щодо врегулювання порядку оприлюднення інформації про статус врахування Нацрадою пропозицій учасників ринку до проектів нормативно-правових актів негайно після прийняття відповідного рішення Нацрадою та до реєстрації такого нормативно-правового акту Мінюстом.

Голосували:

«за» – одноголосно

«проти» – відсутні

«утрималися» – відсутні

 

Вирішили:

1. Запропонувати Нацраді до 06.04.2021 надати пропозиції щодо врегулювання порядку оприлюднення інформації про статус врахування Нацрадою пропозицій учасників ринку до проектів нормативно-правових актів негайно після прийняття відповідного рішення Нацрадою та до реєстрації такого нормативно-правового акту Мінюстом.

 

Голова Громадської ради     С.В. Сьомкін

Секретар Громадської ради     О.В. Андрієнко

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше