Рішення № 13 від 7 березня 2017 року «Про розгляд запиту Національної ради щодо демонстрування документальної стрічки «Олесь Бузина: жизнь вне времени»» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Рішення № 13 від 7 березня 2017 року «Про розгляд запиту Національної ради щодо демонстрування документальної стрічки «Олесь Бузина: жизнь вне времени»»

РІШЕННЯ від 07.03.2017 № 13

Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення «Про розгляд запиту Національної ради щодо демонстрування документальної стрічки «Олесь Бузина: жизнь вне времени»»

До Громадської ради звернулася Національна рада з проханням висловити позицію: чи є порушення у демонструванні документального фільму “Олесь Бузина: жизнь вне времени”, трансляцію  здійснено ВМП «ГОРИЗОНТ» , м. Первомайський Харківської обл., що зафіксовано моніторингом НР  21.01.2017 об 11.02,  повтор о 14.53 (відеоматеріал в мережі Інтернет http://fex.net/#!426158480895).

Громадська рада зазначає, що відповідно до ст.1 Закону України «Про кінематографію» демонструванняце професійна кінематографічна діяльність,  що полягає в показі фільму глядачам у призначених для цього приміщеннях (кінотеатрах, інших кіновидовищних закладах),на відео установках,  а  також  каналами мовлення телебачення.

Згідно Закону України «Про кінематографію» демонстрування фільмів в Україні здійснюються відповідно до затверджених центральним органом виконавчої  влади (Державне агентство України з питань кіно, далі – Держкіно),  що  забезпечує формування державної політики у сфері кінематографії технічних стандартів, норм та правил розповсюдження  і демонстрування фільмів.

Документом, який  засвідчує право і умови розповсюдження і демонстрування фільмів,  є  державне прокатне посвідчення.  Фільми, на які видані державні посвідчення на  право розповсюдження і демонстрування, вносяться до відповідного державного реєстру  фільмів, який розміщується на офіційному веб-сайті Держкіно. Крім того, офіційний сайт Держкіно містить перелік фільмів виробництва РФ та інших країн, які заборонені для демонстрування і розповсюдження яких на території України обмежується http://dergkino.gov.ua/ua/text/state-regulation.html.

В свою чергу, Національна рада контролює виконання вимог Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1315 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2001 р. № 294).  Враховуючи, що офіційний веб-сайт Держкіно не містить інформації про отримання державного прокатного посвідчення на розповсюдження і демонстрування документального фільму “Олесь Бузина: жизнь вне времени”, а відповідно ВМП «ГОРИЗОНТ» не мало право на розповсюдження і демонстрування фільмів.

Громадська рада ВИРІШИЛА:

Рекомендувати Національній раді направити результати моніторингу ВМП «ГОРИЗОНТ» від 21.01.2017 до Держкіно з метою реагування у межах компетенції центрального органу виконавчої  влади,  що  забезпечує реалізацію державної політики у сфері кінематографії.

ГОЛОСУВАЛИ:

За – 7

Проти – 0

Утрималось – 0

Голова Громадської ради                  Н.І Клітна

Секретар Громадської ради           К. І. Гріцак

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше