РІШЕННЯ № 20 від 23.11.2021 “Про пропозиції до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, запропонованого Національною радою з питань телебачення та радіомовлення”
Громадська рада при Національній раді з питань телебачення та радіомовлення обговорила в режимі обміну листами засобами електронної пошти.
1. Про пропозиції до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, запропонованого Національною радою з питань телебачення та радіомовлення
Слухали:
2. А. Правдиченко, яка представила наступні пропозиції до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, запропонованого Національною радою з питань телебачення та радіомовлення:
Голосували:
«за» – 9
«проти» – 1
«утрималися» – 0
Вирішили: Підтримати наступні пропозиції до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору
Редакція, запропонована Нацрадою |
Пропозиція змін |
Обґрунтування |
1.11. Для посилення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації Національна рада підтримує законодавчу ініціативу щодо розширення складу універсальної програмної послуги на територіях, де утворені військово-цивільні адміністрації, програмами телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу. |
Виключити
АБО 1.11. Для посилення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації Національна рада підтримує законодавчі ініціативи щодо розширення складу універсальної програмної послуги на територіях, де утворені військово-цивільні адміністрації, програмами телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу. забезпечення доступу громадян на сході країни до українського контенту.
АЛЬТЕРНАТИВНО:
1.11. Для посилення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації Національна рада підтримує законодавчі ініціативи щодо надання адресної підтримки провайдерам програмної послуги на територіях, де утворені військово-цивільні адміністрації на закупівлю контенту телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне багатоканальне (цифрове) мовлення. |
Забезпечення доступу громадян на сході країни до українського контенту є безумовним пріоритетом держави у контексті захисту інформаційного простору. Ініціативи у цій сфері заслуговують на повагу, а їх реалізація є проявом соціальної відповідальності як регулятора, так і представників медійного ринку. План розвитку національного телерадіоінформаційного простору є рамковим документом, який відображає загальні для держави виклики та пріоритетні питання у зазначеній сфері. Одним з ключових викликів є саме доступ населення на сході країни до українського контенту. Ця проблема потребує комплексного підходу, у той час, як запропонована редакція зосереджена лише на окремих законодавчих ініціативах, унеможливлюючи інші варіанти. У майбутньому це може негативно вплинути на можливість ухвалення та реалізації інших потенційно ефективних ініціатив, оскільки на рівні рамкового документу перевага вже надана конкретно визначеному варіанту. З огляду на це пропонується або виключити надмірно конкретну норму, або переформулювати її на більш загальну.
Поточна редакція законодавчої ініціативи щодо розширення УПП, підтримана Національною радою, містить умову щодо виплати обов’язкової компенсації правовласникам контенту з боку державного бюджету. Водночас, зазначена законодавча ініціатива не містить жодних запобіжників та гарантій, що внаслідок розширення УПП населення сходу України отримає кращий доступ до українського контенту. Запропонований механізм жодним чином не впливає на механізм ціноутворення з боку провайдерів програмної послуги та не зменшує вартість пакетів програм, які надаються кінцевим абонентам. У держави відсутній правовий механізм контролю цього питання. З огляду на це в якості альтернативи пропонується відображення в Плані розвитку національного телерадіоінформаційного простору необхідності надання провайдерам програмної послуги адресної підтримки на закупівлю контенту телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне багатоканальне (цифрове) мовлення (додатково до застосування знижки при нарахуванні ліцензійного збору за видачу ліцензії). Це дозволятиме більш ефективно відслідковувати використання коштів з державного бюджету та доступність послуг телебачення для кінцевих абонентів.
|
Голова Громадської ради С.В. Сьомкін
Секретар Громадської ради О.В. Андрієнко