Рішення №5 від 16 грудня 2016 року "Щодо перегляду проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення... - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Рішення №5 від 16 грудня 2016 року “Щодо перегляду проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення…

Рішення № 5 від 16.12.2016  Громадської ради
при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення

“Щодо перегляду проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги» (далі – Проект)”

Вказаним Проектом передбачено різке зростання розміру ліцензійного плати у сфері телебачення і радіомовлення. На сьогодні Проект перебуває на погодженні в Кабінеті Міністрів України.

Таке зростання розміру ліцензійного збору може відбутися у зв’язку тим, що діюча і перспективна плата за видачу ліцензії у сфері телерадіомовлення формується в залежності від розміру мінімальної заробітної плати, яку у 2017 році пропонується збільшили до 3200 грн.

Наслідками запланованого підвищення мінімальної заробітної плати, у разі прийняття Закону про Державний бюджет України на 2017 рік, є різке й необґрунтоване зростання плати за видачу ліцензій у сфері телерадіомовлення, що призведе до згортання малого та середнього бізнесу у сфері телерадіомовлення, обмеження плюралізму інформації, стимулюватиме розвиток нелегального сектору надання програмних послуг.

Також, на думку членів Громадської ради, для вирішення питання доцільно клопотати до Верховної Ради України про внесення  зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в частині встановленні розміру ліцензійного (реєстраційного) збору на рівні Закону.

Громадська рада при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, просить Національну раду не припустити різкого зростання розміру ліцензійної плати у сфері телебачення і радіомовлення.

ГРОМАДСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:

звернутися до Національної ради з проханням посприяти перегляду положень Проекту, а також обговорити з народними депутатами України – членами Комітету з питань свободи слова і інформаційної політики необхідність внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», яким передбачити для телевізійних сервісів, які не використовують обмежений радіочастотний ресурс, ліцензійну (реєстраційну) плату у розмірі одного прожиткового мінімуму доходів громадян.

«За» –  6

Голова Громадської ради                                            Н.І Клітна

Секретар Громадської ради                                         К. І. Гріцак

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше