Рішення № 7 від 16 грудня 2016 року "Щодо розгляду звернення Національної ради стосовно можливого негативного впливу на дитячу аудиторію передач ПрАT "МІЖНАРОДНИЙ МЕДІА ЦЕНТР_СТБ", здійснених у періоди з 5 по 9 жовтня 2016 та з 7 по 13 листопада 2016 року" - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Рішення № 7 від 16 грудня 2016 року “Щодо розгляду звернення Національної ради стосовно можливого негативного впливу на дитячу аудиторію передач ПрАT “МІЖНАРОДНИЙ МЕДІА ЦЕНТР_СТБ”, здійснених у періоди з 5 по 9 жовтня 2016 та з 7 по 13 листопада 2016 року”

Рішення № 7 від 16.12.2016 Громадської ради
при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення “Щодо розгляду звернення Національної ради стосовно можливого негативного впливу на дитячу аудиторію передач ПрАT “МІЖНАРОДНИЙ МЕДІА ЦЕНТР_СТБ”, здійснених у періоди з 5 по 9 жовтня 2016 та з 7 по 13 листопада 2016 року

До Громадської ради звернулася Національна рада з проханням висловити позицію щодо можливого завдання шкоди вищезазначених відеоматеріалів (передач та їх анонсів) духовному, моральному і психологічному здоров’ю глядачів, зокрема дітей, які ще не здобули власного психологічного захисту та уявлення про навколишній світ, якщо вони мають змогу їх дивитися. До вказаних відеоматеріалів надано висновки Асоціації психологів України, Л. Найдьоновою, доктором психологічних наук, а також висловлено позицію Вікторією Веселовською.

Разом з тим, на сьогодні, відсутні чіткі законодавчі критерії щодо віднесення тих, чи інших відеоматеріалів до таких, у яких присутні сцени, які можуть завдати шкоду духовному, моральному і психологічному здоров’ю дітей, які ще не здобули власного психологічного захисту та уявлення про навколишній світ.

ГРОМАДСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:

1. Рекомендувати Національній раді розглянути це питання на робочій групі з питань захисту дітей у медіа, яка працює при Національній раді. 

За –  6
Проти – 0
Утрималось – 1

2. Доручити Найдьоновій Л. А. (за згодою) підготувати проект рішення Громадської ради, узагальнюючи надані пропозицій від членів ради  Найдьонової Л. А., Вакуленко О.Л., Веселовської В.В., для прийняття рішення Громадської ради шляхом електронного голосування.

За –  4
Проти – 0
Утрималось – 3

Голова Громадської ради                                            Н.І Клітна

Секретар Громадської ради                                         К. І. Гріцак

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше