РІШЕННЯ від 26.03.2018 № 28 «Про заходи щодо припинення поширення розкладів телепрограм походженням з РФ періодичними друкованими ЗМІ» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

РІШЕННЯ від 26.03.2018 № 28 «Про заходи щодо припинення поширення розкладів телепрограм походженням з РФ періодичними друкованими ЗМІ»

СЛУХАЛИ V: Н. Клітну про випадки поширення друкованими періодичними виданнями ЗМІ розкладів іноземних телепрограм, стосовно яких встановлено обмеження щодо розповсюдження на території України.

Актуальний перелік іноземних телепрограм, стосовно яких встановлено обмеження щодо розповсюдження на території України розміщено на сайті  Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за покликанням https://www.nrada.gov.ua/provajderam-programnoyi-poslugy/. Перелік містить 80 іноземних програм, більшість яких походить з «країни–агресора» і поширення яких було обмежене рішеннями Національної ради або ухвалами Окружного адміністративного суду м. Києва з метою забезпечення інформаційної безпеки країни (далі – Переліку).

Зазначені рішення регламентують діяльність вітчизняних провайдерів програмної послуги – ліцензіатів Нацради  відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення. Варто зазначити, що у випадку порушення провайдером Переліку, Нацрадою до нього застосовуються найсуворіші штрафні санкції відповідно до законодавства.

Водночас друковані періодичні видання продовжують поширювати такі розклади іноземних телепрограм, тим самим рекламуючи і створюючи комфортні умови для споживання  російського телеконтенту із джерел, які знаходяться поза державним наглядом (супутникове телебачення, інтернет-мовлення, тощо).

Отже, Н.І. Клітна запропонувала звернути увагу профільного парламентського Комітету, Держкомтелерадіо на протиріччя у системі державного регулювання поширення  інформації, проаналізувати ситуацію і вжити заходів в межах повноважень щодо усунення розбіжностей та дискримінації окремих вітчизняних суб’єктів господарювання у сфері телебачення і радіомовлення.

УХВАЛИЛИ V:

Спрямувати звернення на адресу Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, Держкомтелерадіо, Громадської ради при Держкомтелерадіо щодо вжиття заходів в межах компетенції стосовно усунення розбіжностей та дискримінації окремих вітчизняних суб’єктів господарювання у сфері телебачення і радіомовлення. Звернення додається.

ГОЛОСУВАЛИ:

«за» –  8

«проти» – 0

«утрималось» – 0

«не голосували» – 0

Ухвалу прийнято

 

Голова Громадської ради   Н. І. Клітна

Секретар Громадської ради   К.І.Гріцак

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше