Затверджено новий склад Громадської ради при Національній раді - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Затверджено новий склад Громадської ради при Національній раді

На засіданні 23 грудня Національна рада розглянула отримані заяви кандидатів до складу Громадської ради і шляхом рейтингового голосування обрала серед них й затвердила склад Громадської ради.  Таким чином, до нового складу дорадчого органу увійшло 14 осіб. Серед них – авторитетні фахівці медіасфери, представники громадських організацій, що діють  у галузі медіаправа, телебачення, кіно, психології,  журналістики і телекомунікаційних послуг. Термін повноважень Громадської ради – два роки.

Загалом у період із 13 листопада по 12 грудня до регулятора надійшла 21 заява. Серед претендентів до складу Громадської ради 16 осіб рекомендували громадські організації, ще 5 були самовисуванцями. 10 осіб із загальної кількості кандидатів уже входили до Громадської ради у попередні періоди.

Відповідно до Положення про Громадську раду до її складу можуть входити представники професійних недержавних неприбуткових організацій, асоціацій, які легалізовані у встановленому законодавством порядку, а також авторитетні фахівці сфери, яка стосується предмету регулювання Національної ради. Право висування претендентів у члени Громадської ради реалізується громадянами через організації або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Положенням. Загальна кількість членів Громадської ради встановлюється рішенням Національної ради, але не може перевищувати 15 осіб.

Таким чином, за результатами рейтингового голосування членів Національної ради Громадську раду затверджено у такому складі:

1. АНДРІЄНКО Олена Валеріївна – рекомендована ВГО «Всеукраїнська Рекламна Коаліція»;
2. БОЙКО Сергій Юлійович – рекомендований Асоціацією «Телекомунікаційна палата України»;
3. БОЛЬШАКОВА Ольга Юріївна – рекомендована ГО «Східноєвропейський інститут проблем медіа»;
4. БОРИСЕНКО Олександр Васильович – самовисуванець;
5. ВЕСЕЛОВСЬКА Вікторія Вікторівна – рекомендована Миколаївською обласною громадською організацією «Миколаївський прес-клуб»;
6. ГЛУЩЕНКО Олександр Леонідович – рекомендований Інтернет Асоціацією України (ІнАУ);
7. ГОЛУБЄВА Олена Євгеніївна – самовисуванка;
8. КЛІТНА Наталія Іванівна – рекомендована Асоціацією правовласників та постачальників контенту;
9. М’ЯСНИКОВА Катерина Андріївна – рекомендована Національною асоціацією медіа (НАМ);
10. НАЙДЬОНОВА Любов Антонівна – рекомендована Українською асоціацією медіапсихологів та медіапедагогів;
11. ПОЛЯК Юлія Вікторівна – рекомендована Громадською спілкою «Всеукраїнська асоціація мовлення громад»;
12. ПРАВДИЧЕНКО Аліна Анатоліївна – самовисуванка;
13. СТРОЙКО Ірина Анатоліївна – рекомендована Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України»;
14. СЬОМКІН Сергій Вікторович – рекомендований Асоціацією «Індустріальний телевізійний комітет».

До 22 січня 2021 року Громадська рада у новому складі має провести перше організаційне засідання, на якому її члени між собою оберуть голову і секретаря. У зв’язку із запровадженням в Україні обмежувальних карантинних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, це засідання відбудеться в онлайн-режимі.

Повноваження попереднього складу Громадської ради закінчилися 6 грудня 2020 року. Під час онлайн-засідання 3 листопада члени дорадчого органу підбили підсумки своєї діяльності. Загалом, за два роки робити Громадська рада провела 16 засідань і ухвалила 19 рішень.  Також нею було підготовлено велику кількість звернень, на які реагували і Національна рада, і Верховна Рада, й інші державні органи. Зі Звітом Громадської ради за 2018-2020 рр. можна ознайомитися за посиланням.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше