Дайджест новин за повідомленнями європейських ЗМІ - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Дайджест новин за повідомленнями європейських ЗМІ

Національна рада підготувала добірку інформаційних повідомлень від європейських медіа, які стосуються світової реакції і допомоги Україні в медіасфері у ситуації війни.

 RVR полегшить запуск українських каналів у Словаччині

Оскільки українські телерадіостанції, а також оператори, які розповсюджують свої програми, наразі перебувають у значно складніших умовах роботи, що обмежує можливості поширення поточної інформації про події в Україні, словацька Рада з питань мовлення (RVR) підтримує кроки для забезпечення умов трансляції українських медіа і прийому їх сигналу за межами України. Члени Ради розглядають такий підхід як прояв доброї волі і приналежності до народу України.

У цьому контексті Рада пропонує допомогу словацьким операторам, які вирішили внести українські канали у свої програмні мережі. Це може стосуватися не лише роз’яснення правової бази для оперативного розширення програмної пропозиції, а й посередництва в комунікації з українським регулятором, операторами ретрансляції чи безпосередньо українськими мовниками та подальшої логістики, що передує фактичному доданню нових програм до мережі.

«Співробітники RVR готові дуже гнучко реагувати на будь-які запитання і запити операторів. Це ще й тому, що ми вважаємо поширення програмної пропозиції на українські станції серед іншого послугою для біженців з України, які можуть таким чином отримати додаткову інформацію і мати зв’язок зі своєю країною у Словаччині», – пояснив Любош Кукліш, директор офісу ради.

«Українська телевізійна станція «Espresso TV» вчора звернулася до Ради з конкретним проханням про допомогу щодо її внесення у словацькі кабельні та супутникові мережі, включаючи технічну специфікацію, і ми повідомимо асоціації операторів ретрансляції SAKT та APKT. Ми будемо постійно оновлювати список доступних українських телерадіоканалів на сайті Ради», – додав Мартін Дороцяк, керівник юридичного відділу апарату Ради.

«FreeDom» тепер доступний на Polsat Box

10 березня ввечері на Polsat Box стартував новий російськомовний український канал «FreeDom», який цілодобово транслює інформацію про війну в Україні.

Канал створено завдяки Президенту України Володимиру Зеленському, Міністерству культури та інформаційної політики України, Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, «Медіа Групі Україна», «StarLightMedia», «1+1 медіа», «Інтер Медіа Групі» і каналу «Рада». Метою проекту, за словами його авторів, є «створення інформаційного продукту, призначеного для російськомовної аудиторії під час війни, зокрема для російсько-окупаційних військ». Він транслюється на державному телеканалі «UATV», а програмний контент каналу складається з програм медіагруп. «FreeDom» транслюється на супутнику (Hot Bird 13E) і на YouTube.

Канадський IPTV/OTT оператор «Videotron» додає новинний канал «Україна 24»

У нинішній ситуації «Відеотрон» підтримує українську спільноту і додає до переліку своїх каналів україномовний HD-канал новин «Україна 24». «Україна 24» доступна на illico (875) і з 16 березня – на Helix TV (383). Протягом 30 днів для всіх клієнтів буде безкоштовний попередній перегляд «Україна 24», а потім він буде доступний у добірці користувацьких каналів, щоб надати клієнтам, які мають сім’ю чи друзів в Україні, доступ до новин у режимі реального часу рідною мовою.

Sony Pictures Entertainment призупинила бізнес-операції в Росії

Sony Pictures Entertainment заявила в п’ятницю, що призупинила бізнес-операції в Росії через два тижні після того, як студія призупинила кінопрокати в країні, повідомляє Reuters.

У повідомленні співробітникам Sony Pictures Entertainment голова компанії Тоні Вінчікерра написав, що студія призупинить заплановані випуски домашніх розваг, включаючи «Людина-павук: Немає шляху додому», а також будь-які майбутні угоди про телевізійне розповсюдження. Crunchyroll також призупинив свій сервіс потокової передачі аніме в Росії.

«Наші думки і молитви залишаються з тими, хто постраждав, і ми сподіваємося, що незабаром можна буде знайти мирне вирішення», – написав Вінчікерра.

Sony Pictures є підрозділом Sony Corp.

Рішення кіностудії призупинити діяльність на тлі зростання занепокоєння щодо насильства в Україні було наслідком аналогічних кроків на початку цього тижня Sony Music і Sony Interactive Entertainment, які припинили поставки програмного та апаратного забезпечення.

«Чеське телебачення» («CT») запропонує свій випуск новин «Удалості» також українською

Забезпечивши легший доступ до актуальної інформації, Чеське телебачення хоче полегшити для українських біженців орієнтування в країні. Тому із суботи, 12 березня, основний випуск новин «CT» «Удалості» («Події») також транслюватиметься українською мовою. Події із синхронним перекладом українською мовою будуть доступні в додатку HbbTV і на сайті iVysilani о 19.00.

«Наша мета – забезпечити щоденний доступ українцям, які приїжджають, до актуальної інформації не лише про війну у Східній Європі, а й про поточні події в Чехії та у світі. Тому щодня ми будемо пропонувати їм живий переклад «Удалості». Це передача, яка тривалий час є найбільш довіреною головною новинною програмою на вітчизняному телевізійному ринку», – сказав керівник «CT» Петр Дворжак.

У суботу ввечері вперше на «Чеському телебаченні» буде представлена програма «Удалості – Зправи в перекладі на українську». Новини завжди можна буде дивитися в прямому ефірі з 19 год, використовуючи функцію червоної кнопки, або на спеціальній сторінці iVysilani у вкладці Пряма трансляція. Разом із першим випуском «Чеське телебачення» також запустить вебсайт ceskatelevize.cz/ukrajinsky, де поступово створюватиметься архів програм.

Регіональні студії «Чеського телебачення» також пропонують новинно-інформаційний сервіс для людей, які приїжджають з України до Чехії.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше