Дайджест від «Мережі етичної журналістики» від 29 серпня 2018 року

29.08.2018

«Мережа етичної журналістики» (The Ethical Journalism Network, EJN) – це коаліція більш ніж 60 груп журналістів, редакторів, власників преси та груп підтримки медіа з усього світу, що продовжує розширюватись. «Мережа» зареєстрована як доброчинна організація у Великій Британії, що діє під керівництвом Правління та міжнародної мережі радників.

Мета «Мережі» – сприяння розвитку професії журналістики та сприяння усвідомленню громадської вартісності високих етичних стандартів у роботі ЗМІ шляхом освіти, навчання та публікації корисних досліджень

«Мережа» публікує щотижневий дайджест про події у сфері журналістики.

Money, Money, Money: оподаткування техгігантів може стати порятунком для журналістики

У своєму блозі Президент Мережі Айдан Уайт пише, що провідні політики Сполученого Корлівства стверджують, що оподаткування техгігантів, таких як «Facebook», «Google» та «Amazon» може стати «золотим дном» для фінансової допомоги суспільним ЗМІ. Такий крок, на думку багатьох спостерігачів, може стати не лише шляхом подолання кризи фінансування медіа, але і шляхом подолання кризи демократії.

Прочитати допис повністю можна за лінком:

НЕЩОДАВНІ ІНІЦІАТИВИ МЕРЕЖІ

Конференція «Public Media Alliance» у 2018 році

На цьому тижні доктор Захера Харб, член правління «Мережі етичної журналістики» та старший викладач міжнародної журналістики у британському внз City University of London, виступила на щорічній конференції «Public Media Alliance» на Ямайці.

Прочитати про захід можна за лінком:

План дій щодо вирішення проблеми мови ворожнечі та покращення медіа висвітлення тероризму та насильства для Карибських ЗМІ

Перед початком конференції Харб брала участь у спільній розробці Альянсом громадських ЗМІ і ЮНЕСКО та лідерами засобів масової інформації у Карибському басейні 10 пунктів регіонального плану дій, спрямованих на протидію мові ворожнечі та покращення висвітлення тероризму та насильства.

Прочитати про захід можна за лінком:

ОСТАННІ НОВИНИ У НАШОМУ БЛОЗІ

Шанідул Алам – безстрашний журналіст є уособленням цінностей, заради яких ми маємо захистити свободу слова ЗМІ

Активіст з прав людини Лінделл Стейн закликає до звільнення журналіста і фотографа Шанідула Алама, якого влада Бангладеш ув’язнила 5 серпня після оприлюднення його інтерв’ю каналу «Al Jazeera» щодо нещодавніх вуличних протестів. Стейн, яка знайома з Аламом від ранніх 90х років, описує його як «потужну і безстрашну особистість, яка є уособленням цінностей, заради яких ми маємо захистити свободу слова ЗМІ».

Прочитати допис повністю можна за лінком: https://ethicaljournalismnetwork.org/shahidul-alam-press-freedom  

ЗМІ про міграцію: матеріали повинні пропонувати рішення. Потужних, емоційних свідчень недостатньо

Зосередження уваги на позитиві і відмова мовчати про негатив у матеріалах про міграцію: заклик до такого підходу є ключовим повідомленням від президента Мережі Айдана Уайта, що входив до складу журі спонсорованого ЄС конкурсу для ЗМІ з висвітлення проблем міграції (Migration Media Awards).

Дізнайтеся більше за посиланням: www.migration-media-award.eu

Прочитати допис повністю можна за лінком: https://ethicaljournalismnetwork.org/migration-reporting-solutions

Кіпр: Журналістика в тенетах заголовків «мертвого сезону»

На Кіпрі, у розпал «мертвого сезону» для журналістики, сама журналістика потрапила у заголовки. Президент «Мережі» Айдан Уайт пише, що було штучно створено галас довкола зусиль журналістів сприяти дискусії по обидва боки Кіпру щодо слів та фраз, які журналісти використовують у своїй діяльності.

БІЛЬШЕ З БЛОГУ ЩОДО ЕТИКИ

Детальніше переглянути вказані вище рубрики, матеріали і дайджест від 29 серпня 2018 р. повністю (англійською мовою) можна за посиланням:

https://mailchi.mp/ethicaljournalismnetwork/29-august-2018