Декілька слів про досягнення в сфері телебачення і радіомовлення у 2018 - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Декілька слів про досягнення в сфері телебачення і радіомовлення у 2018

Вісім найважливіших змін в телерадіопросторі України, які відбулися у 2018 році

1. Домінування українського та європейського телевізійного продукт

Завдяки “європейським” квотам, у 2018 році український телевізійний контент в ефірі загальнонаціональних телеканалів складає 79%, контент країн ЄС, США і Канади – 14%. Російський впав до історичного мінімуму – 7%.

2. Домінування української мови на радіо і телебаченні

Частка української мови, згідно вимог законодавства, в ефірі загальнонаціональних телеканалів становить в середньому 92%, в ефірі загальнонаціональних радіостанцій – 86%.

3. Шалений розвиток української музики через впровадження мовних квот на радіо

За підсумками двох років дії квот, більше половини пісень в ефірі українських радіостанцій звучать саме українською мовою.

Щоб забезпечити виконання закону про мовні квоти, Національній раді довелось оштрафувати 21 радіостанцію на суму більше 1,7 млн грн. В більшості випадків ми штрафували саме за невиконання квоти пісень українською.

4. Потужний розвиток місцевого радіомовлення

Головний результат Національної ради за 3 роки розвитку проекту «Мовлення громад» – це +74 місцеві ефірні FM-радіостанції по всій Україні.

Безпосередньо в цьому році місцеві радіостанції отримали для використання вже 53 FM-частоти.

Проект вийшов на новий рівень – впроваджено форматні конкурси саме для місцевих конкурсів та проведено пакетні замовлення частот для прикордонних областей.

За умовами конкурсів мовники мають право ретранслювати винятково програми Суспільного мовлення і Армії FM.

20 грудня ми оголосили вже 5-й конкурс – на 38 нових FM-частот у 16-ти областях України – для потреб розвитку саме місцевого радіомовлення.

5. Плановий розвиток мереж Суспільного мовлення

Упродовж трьох останніх років «UA: Українське радіо», «UA: Радіо Промінь» та «UA: Радіо Культура» є головними бенефіціарами конкурсів Національної ради.

Суспільне отримує найбільшу кількість FM-частот ніж будь-які інші категорії мовників.

Очікую, що «UA: Радіо Промінь» та «UA: Радіо Культура» також візьмуть участь в конкурсі на частоти в Києві, який нещодавно оголосила Національна рада.

6. Створення і розвиток мережі військової радіостанції «Армія FM»

Вперше в історії Україні створено військову радіостанцію, яка почала мовити вздовж лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях, і цього року отримала право мовити на межі з Кримом.

У 2018 році «Армія FM» отримала частоти на мовлення у Києві та перших обласних центрах – в Житомирі і Вінниці.

Почути радіостанцію в цих містах можна буде вже на початку 2019 року.

7. Потужний розвиток українського телерадіомовлення на територіях з особливим режимом мовлення (Донецька і Луганська області, південь Херсонської області) – в рамках роботи профільної Комісії при Міністерстві інформаційної політики

У 2018 році була побудована вже четверта телевежа – у 20 кілометрах від Донецька – в Гірнику.

Наразі на об’єкті, висота якого становить 190 метрів, поступово встановлюється обладнання для організації мовлення українських радіостанцій, цифрових і аналогових телеканалів.

Шість радіостанцій вже мовлять з Гірника в напрямку Донецька.

8. Запуск цифрового радіо DAB+ у Києві

У 2018 році Україна приєдналася до країн ЄС, які розвивають цифрове радіомовлення.

Завдяки Національній раді, УДЦР і Концерну КРРТ в Києві вже можна слухати 14 радіостанцій із найрізноманітнішим контентом у цифровому форматі DAB+.

Революційний поступ, який розпочався у 2014 році щодо ствердження державного суверенітету і національного інтересу в телерадіоінформаційному просторі України, продовжується.

 

Джерело enigma.ua

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше