Делегація Директорату внутрішнього спостереження Ради Європи (DIO) відвідала Національну раду

19.09.2011

17 березня 2011 року в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася зустріч із представниками Директорату внутрішнього спостереження Ради Європи (DIO).

У ній взяли участь голова Національної ради Володимир Манжосов та його заступник Лариса Мудрак. Міжнародних гостей представляли директор Директорату внутрішнього спостереження Айген Бекар і старший оцінник цього відомства Тобіа Фіореллі.

Метою цієї зустрічі було оцінювання процесу підготовки та подальшого розроблення «Плану дій Рада Європи – Україна, 2008–2011», а також звітування про його виконання.

Зокрема європейських фахівців цікавило:
– Наскільки органи влади України задоволені консультаціями та переговорним процесом під час підготовки Плану дій?
– Наскільки План відповідає пріоритетам та потребам органів влади України?
Чіткість та прозорість внутрішніх процедур Ради Європи щодо визначення та відбору проектів.
– Ефективність роботи Керівних комітетів, а також якість звітів.

Гостей міжнародної делегації було докладно поінформовано про співпрацю українського державного регуляторного органу у сфері телерадіомовлення з Радою Європи.

Заступник голови Національної ради Лариса Мудрак окремо наголосила на ефективності цієї співпраці безпосередньо через київський офіс Ради Європи. «Це дозволяє оперативно реагувати на певні події та процеси, що відбуваються в Україні, та проводити відкриті публічні заходи з обговорення нагальних проблем», – сказала вона.

Прикладом успішної спільної роботи Національної ради і Ради Європи було названо експертний семінар “Регулювання IPTV: європейський досвід та можливості його застосування в Україні”, який з великою користю для індустрії та регулятора пройшов у Києві 21 лютого ц.р.

Європейським оцінникам Плану дій було висловлено низку пропозицій, урахування яких буде дуже корисним для подальшої співпраці