Делегація Національної ради бере участь у засіданні EPRA

24.10.2019

23 – 26 жовтня перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк і члени Національної ради Юрій Зіневич та Олег Черниш беруть участь у 50-му засіданні Європейської платформи регуляторних органів (EPRA), що відбувається в м. Афінах, Греція. Основні питання цієї сесії – захист неповнолітніх в інтернет-світі і штучний інтелект та машинне навчання.

Захід відбувається на запрошення Національної ради з питань телебачення і радіо Греції, тож учасникам засідання передусім було надано інформацію про медіапростір цієї країни.

Сьогоднішнє перше пленарне засідання стосується теми інструментів контролю за доступом неповнолітніх до інтернет-мережі в контексті їх захисту в онлайн-світі. Йдеться про забезпечення найкращих інтересів дитини, зокрема про права неповнолітніх відповідно до Конвенції ООН про права дитини. Професор Ева Лівенс із Гентського університету зупинилася на таких правах дитини, як право бути почутим, право на розвиток, право на свободу вираження, право на приватність, на доступ до різних джерел інформації та захист від шкідливого контенту, на захист від комерційної експлуатації і право гратися.

Подальша робота учасників засідання EPRA відбуватиметься в паралельних робочих групах – «Медіаграмотність», «Європейські твори та їх визнання: визначення найкращих практик» і «Оновлена інформація щодо доступності телевізійних послуг та аудіовізуальних медіа послуг на замовлення». Остання  присвячена сучасним тенденціям регуляторного підходу до підвищення доступності аудіовізуальних медіапослуг для людей із вадами слуху та зору.

Крім того, сьогодні будуть заслухані звіт Голови правління EPRA Хелени Мандіч, оновлений бюджет організації на 2019 рік і проект бюджету на 2020 рік, нова інформація від Європейської комісії та Європейської групи регуляторів у сфері аудіовізуальних послуг, Європейської аудіовізуальної обсерваторії та оновлена інформація про діяльність представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.

На пленарному засіданні завтра будуть розглядати питання штучного інтелекту та машинного навчання, стратегічної мети  EPRA на наступні три роки, а також підіб’ють підсумки сьогоднішніх обговорень у робочих групах.