Делегація Національної ради обговорює з польськими колегами співпрацю у медіасфері - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Делегація Національної ради обговорює з польськими колегами співпрацю у медіасфері

12-14 липня делегація Національної ради у складі голови регуляторного органу Ольги Герасим’юк, відповідальної секретарки Національної ради Олени Ніцко і керівника апарату медіарегулятора Євгена Перелигіна перебуває з офіційним візитом у Республіці Польщі. Мета візиту – узгодження практичних кроків для посилення співпраці у сфері медіа в контексті європейської інтеграції України, підтримки і відновлення мовлення українських телерадіоканалів, що постраждали від війни росії проти України. Також відбудеться підписання Меморандуму про співробітництво між Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Національною радою з питань телебачення і радіомовлення Польщі (KRRiT).

Сьогодні українська делегація провела зустрічі в офісі суспільного мовника Польщі TVP. Було представлено роботу телевізійної і радіоредакцій, а також зустріч  із редакторами та працівниками телеканалів Белсат та TVP World. TVP World – один із чотирьох міжнародних каналів польського суспільного мовника, який мовить англійською мовою про події у Польші та у східноєвропейському регіоні  за кордон.  

Під час зустрічі вивчалося питання фінансування суспільного мовника, забезпечення його потреб, обговорювали способи збору інформації про рейтингові показники та визначення потреб у певних видах контенту. Вивчали досвід проведення соціологічних досліджень і особливості роботи з медіаматеріалами – співвідношення власного контенту до закупленого. Говорили з польськими колегами і про розвиток співпраці суспільних мовників України і Польщі. 

Також члени української делегації відвідали Krajowy Instytut Mediów – Національний інститут медіа. Це – спеціалізована дослідницька організація, яка вимірює споживання радіо, телебачення та інтернету для того, щоб розуміти специфіку медіаринку країни, сучасного медіаспоживача в Польщі. 

Українська сторона дізналася про методологію досліджень, яку використовує Національний інститут медіа. Так, вона забезпечує репрезентативність дослідження і враховує стандарти, розроблені медіаринком. Зокрема, методологія охоплює всі ключові канали споживання контенту, відображає все населення, а також вимірює і досліджує поведінку одного і того самого споживача щодо різних медіа – радіо, телебачення та інтернету. Таким чином, вдається отримати комплексний аналіз медіаспоживання в країні, спостерігати за звичками і тенденціями у цій сфері. 

Також представники українського медіарегулятора сьогодні поспілкувалися з головою правління Палати електронних комунікацій Польщі Єжи Страшевським і головою KRRiT Вітольдом Колодзейським. Ольга Герасим’юк поінформувала польських колег про особливості роботи українських медіа під час війни. Вона розповіла про втрати, яких зазнав медіасектор в Україні внаслідок вторгнення російської армії, про виклики і труднощі, з якими стикнулися українські телерадіоорганізації. Вона також від імені Національної ради подякувала польському медіарегуляторові та іншим органам влади, медійникам і усім людям доброї волі за їхню гарячу підтримку України й українців у цій жорстокій війні. Плече дружби, яке підставили у цей час нам поляки, без сумніву, укріплюватиме стосунки між Україною і Польщею як суверенних, вільних і дружніх держав, які спільно розвиваються у європейському просторі, пам’ятаючи усі, навіть трагічні, сторінки нашої історії і роблячи свої висновки, свій вибір на користь добросусідства, миру і взаємопроцвітання. 

Завтра, як заплановано, члени Національної ради візьмуть участь у засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Польщі, під час якого українська і польська сторони мають підписати Меморандум про співробітництво та обговорити практичні питання двосторонньої співпраці у медіасфері.  

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше