Делегація Національної ради обмінялася досвідом із голландськими колегами щодо впровадження візуальних позначок, які допомагають дбати про захист дітей від шкідливого контенту - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Делегація Національної ради обмінялася досвідом із голландськими колегами щодо впровадження візуальних позначок, які допомагають дбати про захист дітей від шкідливого контенту

Одне із завдань, що є пріоритетним для нинішнього складу Національної ради – це захист прав неповнолітніх. Нідерланди – одна із країн, де найуспішніше вирішили проблему захисту таких прав. Для цього створено окремий регуляторний орган з питань реклами NICAM (Nederlands Instituut voor de Classificatie van Audiovisuele Media), що відповідає за маркування відеопродукції спеціально розробленими піктограмами.

19 квітня в Інституті класифікації аудіовізуальних медіа делегація Національної ради у складі голови Володимира Манжосова, заступника голови Лариси Мудрак, членів Національної ради Євгена Баранова, Оксани Єлманової, Ірини Опілат, Миколи Фартушного, а також провідних фахівців апарату Національної ради, обмінялась досвідом із голландськими колегами щодо систем впровадження візуальних позначок, які допомагають суспільству та батькам дбати про захист дітей від шкідливого контенту.

Для порівняння з українською системою позначок зазначимо, що в країні розроблено повністю автоматизовану систему із 10 позначок, на відміну від України, де діє лише 3 позначки. Система насамперед покликана інформувати та рекомендувати батькам, яку телепрограму чи фільм варто дивитися дітям. У системі нідерландських позначок із 10 чотири позначки – це обмеження за віком: 6, 9, 12, 16. Як свідчать голландські регулятори, такий підхід себе виправдовує й має добрі відгуки суспільства. Така система прийшла до Голландії також під впливом дії законодавства Європейського Союзу, зокрема Європейської директиви «Телебачення без кордонів».

Візит української делегації триватиме ще 2 дні.

Довідково: Візит став можливим завдяки підтримці та забезпечення програми Європейського Союзу «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі».

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше