Делегація Національної ради ознайомилася з досвідом Туреччини щодо захисту неповнолітніх у сфері теле і радіомовлення

13.12.2011

Делегація Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення здійснила робочу поїздку до Турецької Республіки, під час якої провела зустріч з керівництвом Турецької вищої ради з питань радіо і телебачення (ТВРРТ).

Під час зустрічі були обговорені питання регуляторної політики щодо захисту неповнолітніх та системи «Розумні позначки», яка була розроблена за участі нідерландських спеціалістів із NICAM  (регуляторного органу, що відповідає за маркування відеопродукції спеціально розробленими піктограмами). Система, за дотримання якої відповідає ТВРРТ, запроваджувалася упродовж трьох років.

На початку зустрічі голова Турецької вищої ради Давут Дурсун наголосив: «У Туреччині існує 245 телекомпаній та 1000 радіостанцій – це багатий медійний ринок, якому потрібно регулювання. У тому числі й у такій важливій справі, як захист неповнолітніх».

Він додав, що одне із головних завдань ТВРРТ – контроль за аудіо- та відеоконтентом із метою недопущення порушень законодавства, свободи слова, прав неповнолітніх тощо. Давут Дурсун також зазначив, що один із механізмів контролю – система «Розумні позначки», яка покликана попередити глядача про спрямованість програм, що транслюються в ефірі. Її використання для телерадіоорганізацій є обов’язковим – для чого парламентом у березні ц.р. ухвалено відповідний закон.

Окремим своїм здобутком Турецька вища рада вважає співпрацю з навчальними закладами – введення в навчальну програму окремого предмета, що спрямований на навчання школярів  правильному використанню великих масивів інформації та захисту від її негативного впливу.

Робоча поїздка стала можливою завдяки підтримці та забезпеченню спільної програми Європейського Союзу і Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі».