Діяльність інфлуенсерів Нідерландів під наглядом медіарегулятора - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Діяльність інфлуенсерів Нідерландів під наглядом медіарегулятора

У Нідерландах 1 липня 2022 року набули чинності зміни до Закону про медіа щодо обов’язкової реєстрації впливових інформаційних персон (інфлуенсерів), які завантажують свої відео на платформи спільного доступу.

Інфлуенсери, які провадять свою діяльність на таких платформах, як YouTube, Instagram і TikTok, мають понад 500 000 підписників та опублікували за останні два роки щонайменше 25 відео, першими підпадуть під нагляд медіарегулятора Нідерландів (Commissariaat voor de Media – CvdM). 

Таким суб’єктам інформаційної діяльності надається 2 місяці для реєстрації у Торгово-промисловій палаті Нідерландів. 

Мета оновлених положень закону – інформування інфлуенсерів про їх зобов’язання перед глядачами, особливо це стосується захисту дітей від шкідливої інформації, шляхом забезпечення більшої прозорості щодо завантаження, опублікування контенту. 

 Основні правила, які діятимуть для інфлуенсерів: 

  • дотримуватися прозорості щодо комерційної комунікації (інфлуенсери зобов’язані приєднатися до Фонду з питань рекламного кодексу);
  • враховувати права дітей (інфлуенсери повинні звітувати перед Інститутом класифікації аудіовізуальної медіапродукції – NICAM);
  • інформувати про себе.

Інфлуенсери, які публікують відео, можуть скористатися послугою перевірки реєстрації на вебсторінці (Registration check) медіарегулятора Нідерландів, щоб дізнатися, чи підпадають вони під вимогу обов’язкової реєстрації. На офіційній сторінці CvdM розміщено деталізовані пояснення щодо оновлених законодавчих положень, а також заплановано проведення за ініціативи медіарегулятора Нідерландів спеціальних тренінгів для інфлуенсерів, які публікують відео. 

Далі CvdM планує знизити поріг щодо моніторингу всіх інфлуенсерів і розширити параметри нагляду за більш широким колом зобов’язань, передбачених Законом про медіа Нідерландів (квоти на європейські твори, доступність, мова ненависті).

Послуга «Перевірити необхідність реєстрації»:

Джерело:  сайт CvdM  

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше