Діяльність київських провайдерів «Саннет» і «Київнет» перевірятиметься - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Діяльність київських провайдерів «Саннет» і «Київнет» перевірятиметься

На засіданні 22 грудня Національна рада призначила позапланові перевірки провайдерам програмної послуги з міста Києва – ТОВ «Саннет» і ТОВ «Київнет».  Обидві компанії працювали з недотриманням умов ліцензії і ретранслювали іноземні програми, які не мають законодавчих підстав для поширення в Україні.

У складі послуги ТОВ «Саннет» Національна рада 26 листопада зафіксувала 30 програм, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України (Перелік). Щодо однієї з таких  – «Еврокино», –  крім цього, є рішення Національної ради про те, що її зміст не відповідає вимогам законодавства України.

Також три іноземні програми, яких немає в цьому Переліку, Національна рада виявила 29 листопада у складі програмної послуги ще одного київського провайдера ТОВ «Київнет». 

Результати моніторингу свідчать і про те,  що обидва провайдери не дотрималися загальної концепції добору програм для ретрансляції. Так само вони обидва ретранслювали вітчизняну програму «ТЮСО», якої немає в переліку телерадіопрограм, що передбачені для ретрансляції їхніми ліцензіями. Варто зауважити, що програма «ТЮСО» й зовсім не має ліцензії Національної ради, яка б давала їй право здійснювати мовлення.

ТОВ «Саннет», крім того, всупереч ліцензії змінив територію надання програмної послуги, а ТОВ «Київнет» надавав універсальну програмну послугу, затверджену рішенням Національної ради,  не у всьому обсязі –  без 5 програм.

Таким чином, Національна рада перевірить, чи відповідає діяльність провайдерів вимогам Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та нормам Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше