Для переходу аналогових мовників на цифру Національна рада створила 44 місцеві цифрові канали мовлення

10.12.2020

10 грудня Національна рада створила 44 місцеві цифрові канали мовлення у 17 областях України для забезпечення переходу місцевих телевізійних мовників на цифрове мовлення у стандарті DVB-T2. Таке рішення було ухвалене на основі отриманих від УДЦР висновків і відповідей компаній щодо готовності мовити на цих каналах у цифровому стандарті.

Місцеві мовники поінформували Національну раду і про визначення операторів телекомунікацій на цих каналах, які також були затверджені рішенням регулятора.

Як відомо, через запровадження карантину у зв’язку з пандемією COVID-19 Національна рада не має можливості проводити конкурси на мовлення. Водночас нагальним залишається питання переходу місцевих телевізійних медіа, які досі використовують аналогову технологію мовлення, на цифру. Рішення Національної ради дасть змогу компаніям – як мовникам, так і операторам комунікацій – провести технічну розробку і побудову каналів мовлення.

За словами члена Національної ради Олександра Ільяшенка, «це робиться для того, щоб не гаяти часу» і щоб тоді, коли регуляторний орган зможе надати можливість телерадіоорганізаціям мовити, усі передавачі вже були розміщені і працювали.

Надалі оператори телекомунікацій мають поінформувати Національну раду про готовність каналу до впровадження цифрового мовлення для проведення ліцензування мовлення.