До уваги керівників телерадіоорганізацій. Пам'ятні дні 8 і 9 травня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

До уваги керівників телерадіоорганізацій. Пам’ятні дні 8 і 9 травня


На виконання Указу Президента України від 08.04.2016 № 130/2016 з метою належного відзначення мужності та героїзму переможців нацизму у Другій світовій війні, видатного внеску Українського народу у перемогу Антигітлерівської коаліції, вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, посилення державної підтримки ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, а також виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, шанобливого ставлення до старшого покоління Національна рада звертає увагу на необхідність внесення 8 травня 2016 року відповідних змін до програм теле- і радіопередач.

При плануванні програм і передач на цей день рекомендуємо керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими Національною радою 23.07.2015 рішенням № 1146 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.08.2015 за № 967/27412).

Як символіку на знак пам’яті про загиблих у війні рекомендуємо використовувати графічне зображення червоного маку і гасло «1939–1945 Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Звертаємо Вашу увагу, що відзначення Дня пам’яті та примирення не підміняє державного свята – Дня перемоги 9 травня.

З метою належного відзначення мужності та героїзму переможців нацизму у Другій світовій війні, видатного внеску українського народу у перемогу Антигітлерівської коаліції рекомендуємо 9 травня 2016 року транслювати тематичні передачі відповідного змісту та висвітлювати заходи із відзначення цього свята.

Крім того, інформуємо, що відповідно до частини другої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» «Мовник не має права розповсюджувати аудіовізуальні твори, у яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років в Україні, злочинний характер націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, створюється позитивний образ осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працівників радянських органів державної безпеки, виправдовується діяльність радянських органів державної безпеки, встановлення радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті».

Рекомендуємо враховувати значену інформацію під час формування програмного наповнення 8-9 травня 2016 року.

Додатково повідомляємо, що в період 8-9 травня Національна рада буде здійснювати посилений моніторинг всіх загальнонаціональних каналів.

Голова Національної ради Ю. Артеменко

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше