23 травня член Національної ради Сергій Костинський взяв участь у Міжнародній конференції «Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни», організованій Міністерством інформаційної політики. Він підбив підсумки проведеної роботи з відновлення мовлення українських телерадіоорганізацій на територіях, підконтрольних уряду, і розповів про наступні завдання, якими опікуються відповідальні органи влади.
Незважаючи на те, що значні території Донецької та Луганської областей були окупованими, й Україна втратила близько половини частот у кожній із цих областей, за останні два роки цим регіонам вдалося повернути лідерські позиції за кількістю задіяних частот порівняно з іншими областями країни. «Донеччина сьогодні – на першому місці за кількістю прорахованих і наданих частот для FM-радіомовлення. Луганщина – на 6-му місці. За два роки ми вирішили питання щодо забезпечення населення міст східних регіонів сигналом українських теле- і радіомовників. Зараз – вирішуємо питання щодо селищ на лінії розмежування», – повідомив Сергій Костинський. Ці завдання мають бути реалізовані завдяки побудові двох веж – у Покровську та Бахмутівці.
Член Національної ради також закцентував увагу на тому, що цього року пріоритет буде надано розвитку цифрового телебачення. Зараз уже напрацьовано план дій у цій сфері, який узгоджується із Донецькою та Луганською облдержадміністраціями. «Якщо він буде реалізований, ці області увійдуть у першу п’ятірку регіонів України за кількістю частот, які використовуються для цифрового мовлення. Крім того, сигналом також будуть охоплені білі плями на лінії розмежування і місто Донецьк», сказав – Сергій Костинський.
Він також нагадав, що відповідно до нещодавно внесених до методики розрахунків розмірів ліцензійного збору змін кабельні провайдери, які охочі працювати на підконтрольних територіях, мають право на 70% знижки.
Розвиток мовлення на території проведення антитерористичної операції відбувається в рамках Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що створена при Міністерстві інформаційної політики України.