Два мовники отримали попередження через порушення правил мовлення у дні пам’яті і жалоби - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Два мовники отримали попередження через порушення правил мовлення у дні пам’яті і жалоби

На засіданні 5 вересня Національна рада розглянула результати позапланових перевірок діяльності ліцензіатів – ВМП «Горизонт», м. Первомайський Харківської обл. (логотип «ГОРИЗОНТ-TV»), ТОВ «Центральноукраїнське бюро новин», м. Кропивницький (логотип «Вітер») – та на їх підставі вирішила застосувати до мовників санкцію «оголошення попередження». Також їх зобов’язано  упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до норм законодавства. 

Моніторинг ліцензіатів щодо виконання ними Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті виявив ознаки порушень у діяльності двох мовників.

Перевіркою зафіксовано, що 26 квітня, у День чорнобильської трагедії, в ефірі телеканалу «ГОРИЗОНТ-TV» упродовж всієї доби не було інформації про день пам’яті.

18 травня,  у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, День боротьби за права кримськотатарського народу та 75-ті роковини депортації кримських татар та інших народів Криму, відповідної інформації не було зафіксовано упродовж доби з 00:00 до 07:35, з 08:58 до 13:31, з 13:31 до 16:56, з 16:56 до 23:59 на телеканалі «Вітер». Крім того, мовник з Кропивницького цього дня демонстрував комедійні фільми, о 12:00 не оголосив хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома, а також під час телетрансляції з 00:00 до 08:11, з 11:51 до 13:30, з 21:05 до 22:39 не розмістив на екрані відповідного стилізованого зображення або палаючої свічки.

Національна рада визнала виявлені порушення та застосувала до ліцензіатів санкцію «оголошення попередження».

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше