Два мовники отримали попередження через порушення Правил мовлення у дні пам’яті

12.09.2019

На засіданні 12 вересня Національна рада розглянула результати позапланових перевірок двох мовників стосовно дотримання ними чинного законодавства, Указів Президента України, постанов Верховної Ради України та Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті і через виявлені порушення оголосила їм попередження.

Так, відповідно до проведених моніторингів  і позапланової перевірки з’ясовано, що  в ефірі ТОВ «Телерадіокомпанія «Говерла», м. Львів (позивні «Дуже радіо»), 26 квітня – в День Чорнобильської трагедії та 8 травня – в День пам’яті та примирення, не було упродовж доби інформації про день пам’яті й оголошення хвилини мовчання о 12.00.

В ефірі ДП «Парламентський телеканал «Рада», м. Київ (логотип «РАДА») 18 травня – в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу, 75-ті роковини депортації кримських татар та інших народів Криму та 19 травня – в День пам’яті жертв політичних репресій не було відповідної інформації в певних проміжках часу.

Представники обох мовників під час засідання визнали порушення і пояснили його прикрими непорозуміннями, пов’язаними з людським фактором.

Регулятор взяв до уваги пояснення, однак вказав на неприпустимість порушень чинного законодавства та застосував  санкцію «оголошення попередження».