Два провайдери, що надають послуги під торговою маркою «Тріолан», мають сплатити сукупний штраф на суму майже 80 тисяч гривень

14.07.2016

Стосовно двох провайдерів програмної послуги – ТОВ «КС Плюс» і ТОВ «Юнікаст інвест», які надають послуги під торговою маркою «Тріолан», – Національна рада 14 липня ухвалила рішення застосувати штрафну санкцію за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення.

До обох компаній регулятор уже попередньо застосовував санкцію «оголошення попередження» через порушення ними частини сьомої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Ця норма передбачає, що надання програмної послуги абоненту здійснюється на підставі угоди між абонентом і ліцензіатом. Зазначені провайдери надавали послуги без укладення таких договорів. Крім того, щодо компанії «Юнікаст інвест» було зафіксовано факт відсутності діяльності провайдера програмної послуги. Ліцензіатів було зобов’язано упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Під час позапланових перевірок ліцензіатів у травні цього року виявлено, що вони не виконали розпорядження Національної ради про усунення порушень. Тому регуляторний орган ухвалив накласти на порушників законодавства штраф. Його розмір за вчинення порушень, передбачених частиною сьомою статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», становить 10% суми ліцензійного збору, нарахованого ліцензіату за видачу ліцензії. Таким чином, ТОВ «КС Плюс» має сплатити до державного бюджету 7250 грн., а ТОВ «Юнікаст інвест» – 72500 грн.