Дванадцятьом компаніям Національна рада анулювала ліцензії на їхнє прохання - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Дванадцятьом компаніям Національна рада анулювала ліцензії на їхнє прохання

4 радіомовники, 3 телекомпанії і 5 провайдерів програмної послуги звернулися до Національної ради з проханням анулювати їхні ліцензії. Розглянувши ці клопотання, регулятор на засіданні 28 квітня задовольнив заяви своїх ліцензіатів.

Через припинення мовлення відмовилося від ліцензії КП «Телерадіокомпанія «Березне» Березнівської районної ради (позивні «Радіо Березне»), м. Березне Рівненської області. Компанія мовила у відрізках часу загалом 4 год. 20 хв./добу на частоті  104,0 МГц у с. Курганах і Березнівському районі.

Анулювати власні ліцензії вирішили і три проводові радіомовники із Харківської та Київської областей. Заступник голови Національної ради Олег Черниш пояснив, що до початку повномасштабної війни регулятор провів кілька конкурсів, на яких місцеві мовники отримали ліцензії на мовлення у FМ-діапазоні. Тож теперішнє анулювання їхніх ліцензій пов’язане саме з переходом на нові технології.

Так, Нововодолазька радіокомпанія (позивні «Говорить Нова Водолага»), смт Нова Водолага Харківської обл., виходила в ефір на першому каналі проводового мовлення загалом 45 хв./тиждень. Через припинення проводового мовлення компанія вирішила відмовитися від ліцензії.

Ліквідовуються ще два підприємства проводового радіомовлення – КП «Редакція районного радіомовлення Бориспільської районної ради» (позивні «Ви слухаєте програму районного радіомовлення»), с. Іванків Київської обл., і Броварська редакція міськрайонного радіомовлення (позивні «Місто моє Бровари»). Перше мовило в м. Борисполі і Бориспільському районі Київської обл. 45 хв./тиждень, а  друге – в м. Броварах і Броварському районі 3 год. 45 хв./тиждень.

ПП «Телекомпанія «Раі» (логотип «РАІ») клопотала про анулювання ліцензії на мовлення (ефірне місцеве телебачення на 3 ТВК) через нерентабельність здійснення аналогового телевізійного мовлення на території м. Бурштина (міськрада) і Галицького району Івано-Франківської обл.

Місцевий мовник із Миколаєва ТОВ ТРК «ТРК Сатурн» (логотип – стилізоване зображення планети з супутником, прикритої газовим шлейфом, що нагадує літеру «S») пояснює відмову від ліцензії неможливістю провадити діяльність через введення і продовження воєнного стану в Україні. Компанія транслювала свої передачі 12 годин на добу в м. Миколаєві та Миколаївському, Вітовському і Новоодеському районах.

Також припиняє мовлення цифровий телеканал «НОВИЙ ГОРОД ТЕЛЕКАНАЛ» – ТОВ «Ентерпрайз бізнес солюшнз», м. Київ. Він працював у телемережі МХ-5 на 1 каналі цілодобово в Донецьку та прилеглих районах. Причиною для прохання про анулювання ліцензії стала зміна основного виду діяльності компанії.

Припинити діяльність, а відтак і анулювати власні ліцензії провайдера програмної послуги вирішили кілька компаній на території України. Це – ВН ТОВ «Лемберг ЛТД», м. Новий Розділ Львівської обл., ДПВКПП фірми «Форос» ТРК «Діагональ – TV», м. Здолбунів Рівненської обл., ТОВ «ТРК «Краяни плюс», м. Могилів-Подільський Вінницької обл. (послуги надавало в м. Тульчині), ДП ТОВ «Імпульс» «Телерадіокомпанія» «Імпульс ТБ», м. Київ (багатоканальна телемережа розташована в м. Кам’янець-Подільському Хмельницької обл.), і ТОВ «Мережа Ланет», м. Київ, яка припинила  діяльність у м. Володимир-Волинському Волинської обл., містах Червонограді і  Соснівці, смт Гірнику Львівської області.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше