Дві проблеми та дві позитивні тенденції української журналістики. Опитування - коментар Ольги Герасим'юк - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Дві проблеми та дві позитивні тенденції української журналістики. Опитування – коментар Ольги Герасим’юк

З нагоди Дня журналіста «Детектор медіа» вирішив поставити колегам одне запитання: назвіть дві найактуальніші на сьогодні проблеми для українських журналістів і дві позитивні тенденції.

Ольга Герасим’юк, перша заступниця голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, телеведуча, телепродюсерка:

Проблеми:

1. Відсутність нормальної освіти – базової й професійної: тексти й ефіри неграмотні і примітивні, неперевірені й схожі одне на одного. Останнім часом – нівеляція професії взагалі: з приходом у ефіри політиків-ведучих стало ясно, що вчитися й не треба, а професії не існує.

2. Нерозуміння або довільне трактування стандартів професії (що також пов’язано з браком знань): джинсування, повна залежність власної думки від політики власника.

Тенденції позитивні:

1. З’явився суспільний мовник. Є надія, що туди будуть орієнтуватися ті, хто уявляє, що таке насправді «обслуговувати суспільство» і сприймає всерйоз місію професії, талановиті люди, які «не підходять» орієнтованим на недорогу попсу і сурогат комерційним виданням, станціям і каналам.

2. Лишаються в активній дії кілька висококласних журналістів-публіцистів, що збереже генетику професії на її майбутні щасливіші часи – і є запит нового суспільства на нову якість.

Джерело “Детектор медіа

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше