Двом кримським компаніям втретє призначено позапланові перевірки

02.03.2012

Рішенням Національної ради призначено позапланову перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія «Пилот» та ПП «ТРК «Полуостров». Працівники регулятора вже неодноразово здійснювали спроби провести перевірки, однак не мали змоги це зробити через відсутність керівника. Обидві компанії очолює Володимир Харченко.

Перевірки діяльності телерадіоорганізацій стосуються дотримання умов ліцензій у частині «позивні» та вимог ч. 7 ст. 27, ч. 1 ст. 46, п. а) ч. 1 ст. 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Здійснюватися вони мають у відповідь на звернення до Національної ради ПАТ „Студія „Європозитив”.

Історія відносин цих мовників з Національною радою доволі своєрідна. Їхнє керівництво неодноразово оскаржувало рішення регулятора через суд. Уже двічі повторювалася ситуація, коли працівники Національної ради прибували до компаній, щоб здійснити перевірки. Щоразу директора чи уповноважених ним осіб не було на місці. Сам керівник у цей час перебував на лікарняному і, напевне, стан його здоров’я не дозволяв йому направити телеграму до регулятора з проханням перенести час перевірки.

У цілому, ці дії директора порушують ч. 11 ст. 4 Закону України «Про осоновні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», у якій зазначається, що плановий чи позаплановий захід повинен здійснюватися у присутності керівника або його заступника, або уповноваженої особи суб’єкта господарювання. Така ж вимога є в Інструкції Національної ради про порядок здійснення перевірок.

Оскільки така ситуація має системний характер, сам собою напрошується висновок, що директор навмисне ухиляється від перевірок.

Члени Національної ради, взявши до уваги результати моніторингів, де зафіксовані незначні ознаки порушень, та вислухавши керівника, який заявляв, що регуляторний орган не має підстав здійснювати позапланові перевірки цих компаній, усе ж не стали застосовувати санкцію про звернення до суду про анулювання ліцензій, а призначили ще одну позапланову перевірку, сподіваючись, що цього разу представники Національної ради без перешкод зможуть її провести.

ТОВ «Телерадіокомпанія «Пилот» здійснює ефірне радіомовлення на частотах 103,7 МГц та 65,9 МГц у Сімферополі з позивними «Радіо «Пілот». ТОВ «Телерадіокомпанія «Полуостров» має ліцензію на ефірне радіомовлення на цих самих частотах з позивними «Радіо «Полуостров».

_____________________________________________________________________________
Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada