Двом ліцензіатам призначено позапланові перевірки - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Двом ліцензіатам призначено позапланові перевірки

Регуляторний орган за результатами моніторингу на засіданні 22 березня призначив позапланові перевірки ТОВ «ТРК «ТІМ», м. Прилуки Чернігівської області, та ТОВ «Телекомпанія «СТВ», м. Сєвєродонецьк Луганської області.  

Так, моніторингом ТОВ «ТРК «ТІМ», який було  проведено 5 лютого цього року, зафіксовано суттєві відхилення від програмної концепції. Було збільшено обсяг розважально-музичних передач, водночас не було науково-просвітницьких передач, що передбачені умовами ліцензії. Це є ознакою порушення вимог частини сьомої статті 27 (ліцензіат зобов’язаний виконувати умови ліцензії) та частини восьмої статті 28 (ліцензіат зобов’язаний дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення) Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Окрім того, частка реклами в ефірі мовника протягом години перевищувала 15%, що не дозволено частиною першою статті 13 Закону України  «Про рекламу».

У  мовленні ТОВ «Телекомпанія «СТВ» також були виявлені ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема  вимог частини п’ятої статті 9, оскільки частка ведення передач державною мовою в ефірі ліцензіата станом на 9 лютого цього року становила 46,5%, а відповідно до законодавчих вимог з 8 листопада 2017 року  вона має становити не менше 55% добового обсягу.

Регулятор, керуючись наявною у нього інформацією,  вирішив докладніше вивчити питання, провівши позапланові перевірки, за  результатами яких буде ухвалено відповідне рішення.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше