Двом ліцензіатам призначено позапланові перевірки

17.08.2017

Під час засідання 17 серпня Національна рада призначила позапланові перевірки ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (миколаївська філія) та провайдеру програмної послуги фізичній особі – підприємцю Райському Ігорю Васильовичу, м. Мелітополь Запорізької області.

Моніторинг ефірного телемовлення НСТУ (31 ТВК у м. Миколаєві) зафіксував вихід в ефір 4 березня ц.р. о 13.30 передачі за участю «спасительки Вєсти», що має ознаки порушення вимог пункту е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (телерадіоорганізація зобов’язана: виконувати правила рекламної діяльності і спонсорства, встановлені законодавством), оскільки в передачі наявна рекламна інформація про послуги ворожіння та цілительства. Це є ознакою порушення вимог абзаців десятого та одинадцятого статті 1, абзацу чотирнадцятого частини першої статті 8, частини першої та частини другої статті 9, частини дванадцятої статті 21 Закону України «Про рекламу».

Підставою для призначення позапланової перевірки діяльності ФОП Райського Ігоря Васильовича став адвокатський запит Пермякова Д.Ю. За його письмовою інформацією, власні телекомунікаційні мережі (комплект обладнання головної станції прийому-передачі супутникового, цифрового сигналу телевізійних каналів, тощо) ліцензіатом було продано іншій особі у грудні 2013 року, після чого з цією особою ліцензіат уклав договір оренди обладнання. У квітні цього року рішенням Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області договір оренди було розірвано.

Відповідно до пункту 2.10 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги зміна відомостей, що містяться у ліцензії провайдера програмної послуги та додатку до неї, є підставою для переоформлення цієї ліцензії. Отже, зміна ліцензіатом оператора телекомунікацій, фактична невідповідність відомостям, вказаним у ліцензії ФОП Райського І.В., має ознаки порушення пункту 2.3 розділу ІІ Положення.

Після проведення позапланових перевірок і з’ясування усіх фактів Національна рада ухвалить відповідні рішення.