Двом провайдерам програмної послуги оголошено попередження

19.04.2018

Провайдерам програмної послуги – ТОВ «ТРК «Примор’я», м. Балта Одеської обл. і ПП «Подільські інтелектуальні системи», м. Кам’янець-Подільський Хмельницької обл. – рішеннями регуляторного органу 19 квітня оголошено попередження.

Підставою проведення позапланової перевірки ТОВ «ТРК «Примор’я», м. Балта Одеської обл. стали звернення ГО «Аратта-Одеса», громадянина Полякова Ю.К. і місцевої телерадіоорганізації ТОВ «Балінформкомпанія». Перевіркою виявлено порушення частини дев’ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки універсальна програмна послуга ретранслюється не в повному обсязі: відсутні 4 програми  ПАТ «НСТУ» («UA:КРИМ»), «КП «ТК «Котовське ефірне телебачення», ПАТ «Інформаційне Агентство «Репортер», ТОВ «ТРК ОНЮА «Академія». Також не було дотримано пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, оскільки зменшено загальну кількість програм для ретрансляції: за ліцензією – 49, фактично – 41. Тому до ліцензіата застосовано санкцію оголошення попередження.

Провайдеру «Подільські інтелектуальні системи», що провадить діяльність з використанням аналогової, цифрової та IPTV технологій, оголошено попередження за порушення частини дев’ятої статті 39, частин другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 розділу ІІ Положення  про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги. У діяльності компанії зафіксовано, що не ретранслюються 3 програми універсальної програмної послуги  ПАТ «НСТУ» («UA:Культура») – у цифровій технології розповсюдження програм, ПАТ «НСТУ» («Поділля-Центр») – в аналоговій технології, ПАТ «Кам’янець-Подільська телерадіокомпанія» – в аналоговій та цифровій технологіях. Також ретранслюються 2 іноземні програми, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «ТВ 1000 Русское кино» і «Viasat Explore» (російська версія). Крім того, збільшено загальну кількість програм для ретрансляції: за ліцензією – 80, фактично – 97.

Національна рада зобов’язала обох ліцензіатів протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.