Двом телерадіоорганізаціям Національна рада оголосила попередження

19.09.2011

На засіданні Національної ради 5 жовтня було розглянуто результати планових та позапланових перевірок низки телерадіокомпаній.

Зокрема, ТОВ „ТРК „Світ”, м. Кіровське Донецької обл., за результатами планової перевірки було оголошено попередження, оскільки зафіксовано факт відсутності передбаченого ліцензією ефірного телевізійного мовлення. Представник ТРК „Світ”, присутній на засіданні Національної ради, пояснив, що телекомпанія не здійснювала мовлення через брак фінансування. Нині тривають переговори зі спонсорами, і найближчим часом компанія знову почне мовити. Національна рада ухвалила рішення оголосити попередження та зобов’язала керівництво цієї телерадіоорганізації протягом місяця усунути порушення.
Ухвалено також рішення про застосування санкції „оголошення попередження” за результатами позапланової перевірки щодо вінницької ТРК „Еверест” у зв’язку з порушенням умов ліцензії та чинного законодавства.

Розглянувши матеріали позапланової перевірки ТОВ „ТРК „ДЕВКОМ”, м. Сімферополь, АР Крим, зважаючи на пояснення керівництва цієї телерадіокомпанії Національна рада ухвалила рішення призначити додаткову перевірку у зв’язку з необхідністю всебічного розгляду стану діяльності ліцензіата.

Серед інших на засіданні Національної ради розглядалися і результати позапланової перевірки ДП „ТРК „Центр”, м. Сімферополь, АР Крим, проведеної у зв’язку із заявою цієї телерадіоорганізації про скасування санкції „оголошення попередження”. Перевіркою зафіксовано порушено умов ліцензії та Закону України „Про рекламу”, тому Національна рада відмовила компанії у скасуванні санкції „оголошення попередження” і зобов’язала керівництво ДП „ТРК „Центр” протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до умов діючої ліцензії та чинного законодавства.

„Якщо порушення не будуть усунені, компанія отримає друге попередження від Національної ради”, – наголосив голова Національної ради Володимир Манжосов.