Дискусія «Безпечний медіапростір»

06.09.2019

11 вересня 2019 року у Києві відбудеться громадська дискусія «Безпечний медіапростір: співпраця індустрії та регулятора», яку проведе Незалежна асоціація телерадіомовників разом із Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Інститутом соціальної та політичної психології.

Під час дискусії експерти з галузі, медіаюристи, психологи, представники громадськості й телерадіоорганізацій розкажуть про свій досвід застосування актів з питань захисту дітей.  Зокрема, говоритимуть про інтереси суспільства та роль медіа у вирішенні гострих соціальних проблем, а також про результати розробки актів саморегулювання: чого вдалося досягти, чи є необхідність доопрацьовувати вже розроблені акти.

Любов Найдьонова з Інституту соціальної та політичної психології розповість про психологічний механізм впливу медіа на ухвалення індустрією країни саморегулівних рішень щодо захисту дітей в інформаційному просторі. А Роман Кіфлюк, керівник управління контролю та аналізу телерадіомовлення Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, повідомить про найпоширеніші порушення норм медійного законодавства у сфері захисту дітей. Також поговоримо про практики розгляду судами справ щодо застосування санкцій до мовників стосовно негативного впливу на дитячу аудиторію.

Під час панельної дискусії «Само- та співрегулювання: моделі та законодавчі акти» йтиметься про те, яка із сучасних світових моделей співрегулювання та саморегулювання контенту найбільше відповідає викликам України. А також – про роль державного регулятора, його повноваження та які законодавчі зміни потрібні для забезпечення ефективної роботи системи регулювання контенту. Ольга Большакова, юрист Незалежної асоціації телерадіомовників, розкаже про розбудову системи співрегулювання та міжнародний досвід.

Учасники дискусії обговорять перспективи розвитку само- і співрегулювання,  подальші напрями, роботу над іншими гострими темами (наприклад, висвітлення булінгу), особливості регулювання різних видів контенту. Також під час дискусії представлять проект акту саморегулювання з питань захисту інтересів дітей при висвітленні насильства та жорстокості. Представник Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини репрезентує рекомендації для ЗМІ щодо висвітлення питань булінгу, а представник Національної поліції України розкаже про реагування поліції на випадки булінгу та висвітлення цієї теми у ЗМІ.

Насамкінець, під час дискусії на тему «Досвід саморегулювання з питань гендерної рівності» мова йтиме  про основні проблеми висвітлення та організацію саморегулювання в сфері реклами. Ірина Лилик з «Української асоціації маркетингу» та Олена Бучинська з Київського регіонального представництва Індустріального гендерного комітету з реклами (ІГКР) розкажуть про досвід цієї інституції в саморегулюванні галузі реклами. Оксана Романюк з Інституту масової інформації проведе лекцію на тему «Гендерний баланс в українських ЗМІ».

З повною програмою громадської дискусії можна ознайомитися тут.

Для участі просимо заповнити анкету. Реєстрація обов’язкова!

Чекаємо вас 11 вересня 2019 року  у Києві (вул. Хрещатик, 14, готель «Хрещатик», конференц-зал «Володимирський».