EBU: Проблема трансляції новин, яким можна довіряти, про вторгнення в Україну - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

EBU: Проблема трансляції новин, яким можна довіряти, про вторгнення в Україну

На війні інформація – це все. А серйозна дезінформація може загрожувати життю, йдеться у заяві Європейської мовної спілки (EBU). Ось чому точні, якісні, правдиві новини, які були перевірені й отримані належним чином, мають вирішальне значення для людей в Україні, а також для аудиторії в усьому світі. Адже люди повинні розуміти наслідки конфлікту, який може мати особисті економічні, безпекові та політичні наслідки для кожного.

Національна рада публікує заяву EBU, в якій ідеться про те, як журналісти суспільних мовників її країн-членів працюють для того, аби жителі усіх країн світу мали достовірну інформацію про події в Україні.

Ділитися достовірними новинами є основним завданням Служби обміну новин Євробачення, це те, чим ми займаємося. З останніх світових криз ми знаємо, що аудиторія звертається до суспільних мовників, щоб отримати інформацію, на яку вона може покластися. Це було і є вирішальним під час пандемії, а в контексті навмисного викривлення і дезінформації це є ключовим. Кількість історій, які транслюються Службою обміну новин, зараз досягла найвищого рівня. Вона становить на 181% більше, ніж у цей час минулого року. Перегляди нашого контенту в соціальних мережах перевищили мільярди з початку вторгнення в Україну 24 лютого.

Яким же чином ми переконуємося, що інформація справжня? Наші члени присутні на місцях в Україні, вони є безпосередніми свідками подій, чують про них із перших вуст і діляться їх змістом один з одним. А для матеріалів, які з’являються в соціальних мережах, ключовим елементом була наша команда Eurovision Social Newswire, яка перевіряє вміст, щоб переконатися, що наші учасники можуть безпечно використовувати ці відео. З початку війни вони підтвердили понад 200 відео з України та інших регіонів.

Наші команди підтримки і знімальні групи перебувають на місцях у Києві і Львові, надають логістичні послуги нашим членам та іншим мовникам, щоб переконатися, що вони успішно виходять в ефір, а також надають живий і записаний контент у будь-який час дня та ночі. Ми надаємо прямі репортажі кількома мовами для каналів, у яких немає нікого на території України. І ми підтримуємо наших колег новинами нашого члена – «UA:Перший» – українського суспільного мовника, забезпечуючи життєво важливий зв’язок зсередини країни для всієї ЄМС.

Ліз Корбін, заступник директора з медіа і керівниця відділу новин ЄМС: «Новини Євробачення створені для того, щоб підтримувати наших членів у високоякісному й неупередженому висвітленні новин у період міжнародної кризи. Але все ж рівень відданості, який члени спілки продемонстрували один одному через обмін контентом, знаннями і досвідом, був феноменальним. Ця історія побила всі рекорди, показуючи, що цінність новин Євробачення для редакцій-членів вища, ніж будь-коли».

Цінності суспільних медіа покладаються на співпрацю і підтримку. У цьому дусі троє наших членів – France Télévisions, шведська SVT і BBC – винятково поділилися повними новинними програмами, щоб допомогти тим мовникам, які хочуть розширити своє охоплення, але не мають ресурсів для репортажів із кількох місць. Наш німецький член, Bayerischer Rundfunk, також наголошує на важливості європейського співробітництва у висвітленні кількох останніх новин на різних сайтах закордоном.

Обмін важливою інформацією між усіма нашими членами – чи то юридичний, матеріально-технічний, чи оперативний – економить час і дорогоцінні ресурси в ситуації, що швидко змінюється. Все більше членів інтегрують радіо- і відеоканали НСТУ у свої онлайн-сервіси, щоб охопити переселенців та українців, які проживають закордоном. TVP першим прийняли їхні сигнали і транслювали їх, за ними були RTVSLO у Словенії і LRT у Литві.

Ми не знаємо, чим закінчиться ця війна і що станеться. Але ми продовжуватимемо нашу роботу, допомагаючи світовим ЗМІ розповідати правду про вторгнення в Україну і підтримувати нашого члена НСТУ у досягненні українського народу. Це факт.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше