Ефір єднання. Мовники всіх областей України приєдналися до Марафону #UAразом - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ефір єднання. Мовники всіх областей України приєдналися до Марафону #UAразом

16 лютого в Україні відбувся Марафон єднання. Його мета – згуртувати українське суспільство, засвідчити його стійкість і силу перед загрозами гібридної та повномасштабної війни. До марафону приєдналися більшість провідних українських каналів«Рада», Суспільне, «ICTV», «1+1», «Україна», «Інтер», «24 КАНАЛ», «Еспресо», «5 канал», «ДОМ», «Live», «4 канал» тощо. Марафон транслювався регіональними мовниками в усіх областях країни.

 Спільний ефір мовників тривав вранці – з 8 до 10 години і увечері – з 19 до 22-ї.

Він розпочався о 8-й годині ранку з привітання Президента України Володимира Зеленського. «Українці – різні за місцем проживання, віком, мовою і релігією. Однак їх поєднує єдине бажання – жити у мирі, жити щасливо, однією сім’єю. Ніхто наш будинок не любитиме так, як любимо ми. І тільки разом ми зможемо наш будинок захистити», – сказав він, вітаючи громадян із Днем єднання.

У ранковому ефірі Марафону разом із ведучими до українців звернулися Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, його заступник Олександр Корнієнко, урядовці України. 

Учасники марафону  заявили про консолідацію зусиль перед викликами гібридної війни, яку веде проти нашої країни Російська Федерація. Вони розповіли  про готовність України відбивати агресивні атаки і на інформаційному фронті, і на кордонах нашої країни.

О 10:00 Державний прапор України підняли перед будівлею Кабінету Міністрів, за участі Президента України – в аеропорту «Бориспіль», а також в Одесі – у гавані, на базі Військово-Морських сил України. Прозвучав Державний гімн України. Цього дня Державний прапор було піднято і на всіх адміністративних будівлях у країні, у містах і містечках проводилися урочисті заходи.

   

У вечірньому ефірі за круглим столом у студії марафону зібралися ведучі різних телеканалів, представники Уряду, силових структур, культурні діячі, спортсмени тощо.

За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля , у цей день українці у різноманітних заходах по всій країні зібралися для того, щоби продемонструвати свої добрі наміри і згуртованість. «Ми сильна нація, ми уміємо гуртуватися, ми уміємо відстоювати свої ідеали, своє майбутнє, свою землю… У нас велика держава, у нас сильна армія, у нас незламний народ… Ми усі маємо бути сильними, ми маємо бути стабільними, ми маємо бути єдиними», – сказав він. 

Військові у студії говорили про готовність усіх силових структур самовіддано захищати Україну.

«Збройні сили України тверезо оцінюють обстановку, яка склалася навколо України, і готові до найгірших сценаріїв, які можуть відбутися. Ми сподіваємося, що здоровий глузд буде превалювати над імперськими амбіціями, але готові до використання всього нашого потенціалу для захисту України», – заявив заступник головнокомандувача Збройних сил України Євген Мойсюк.

Серйозним викликом у гібридній війні з Росією стає наступ на інформаційний та кіберпростір нашої держави. Протягом останнього місяця Україна постраждала від двох безпрецедентних і найпотужніших кібератак  за всю історію її незалежності. Про це повідомив під час марафону Ілля Вітюк, керівник управління Департаменту кіберполіції СБУ. Однак злагоджені і професійні дії кіберфахівців, що працюють у державних структурах та бізнесі, дозволили максимально швидко локалізувати цю атаку і ліквідувати негативні наслідки.

У вечірній час відбулося і пряме включення Президента України із Маріуполя, де він перебував разом із військовими Національної гвардії та іншими високопосадовцями.

Спільний телевізійний ефір транслювали і регіональні телекомпанії у великих і малих містах усіх областей України.

У цей день також представники різних релігійних конфесій України зібралися на молитовний захід у Софії Київській  та звернулися до Всевишнього про захист України.

У різних областях України пройшли заходи до Дня єднання: мітинги, конференції, урочисті ходи.

Завершився спільний всеукраїнський телевізійний марафон о 22:00

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше