Ефір «Українського радіо» за участі голови Нацради Ольги Герасим‘юк 17 травня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ефір «Українського радіо» за участі голови Нацради Ольги Герасим‘юк 17 травня

Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо» 17 травня розповіла про спільну роботу українських і європейських медіарегуляторів у боротьбі з російською дезінформацією і пропагандою.

На 55 засіданні EPRА активізовано роботу над розробкою нових підходів і документів у сфері медіа щодо протидії пропаганді.

У спільній заяві уповноважених представників місій, які діють у сфері свободи слова (серед них і підпис Представниці ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Терези Рібейро), вперше наголошено, що багаторічна бездіяльність європейських структур щодо поширення російської пропаганди стала однією із причин військового вторгнення в Україну.

Національна рада збирає свідчення про загарбницькі дії російських окупантів. Наразі маємо дуже багато фактів захоплення частот, нищення приміщень, вивезення обладнання українських мовників. У Херсоні окупанти викрали інженера, працівника філії Суспільного мовника. Такими жорстокими методами залякування вони схиляють людей до співпраці.

Ми інформуємо європейську спільноту, бо такі матеріали можуть стати в пригоді і європейським колегам. Наприклад, ми передали їх французькому регулятору, бо російська пропаганда й досі лунає із їхнього супутника.

Робота медіарегуляторів та інших європейських структур триватиме далі, найближче обговорення цієї теми відбудеться у червні в Раді Європи.

 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше