Сайт працює в режимі тестування.

Делегація Національної ради бере участь у 45-му засіданні ЄПРО

18.05.2017

17 – 20 травня перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк і начальник управління контролю та аналізу телерадіоорганізацій Роман Кіфлюк беруть участь у 45-му засіданні Європейської платформи регуляторних органів, що відбувається в Единбурзі, Велика Британія.

Під час заходу розглядаються питання, пов’язані з новітніми викликами регулювання медіа. Йдеться про роль новин у цифровій ері, особливості впливу нових технологій на традиційний медіаринок, роль медіаграмотності та критичного мислення у забезпеченні благополуччя суспільства та захисту неповнолітніх, спільний інтерес  країн-членів  ЄПРО щодо практичних і технічних аспектів реалізації традиційних процедур ліцензування та авторизації у сфері медіа. Дискусія про новини в цифрову епоху йде в колі представників ВВС, Фейсбук та ОБСЄ.

Окрім загального засідання, робота відбувається у групах за різними напрямами. У робочій групі, присвяченій питанню медіаграмотності, озвучено тенденції, що відбуваються в країнах-членах організації, щодо формування політик у цій сфері, розглядаються досвід та останні ініціативи медіарегуляторів у співпраці з громадянським суспільством, державними органами, науковими колами, навчальними закладами, постачальниками контенту. Наголошується на потребі надання медіаграмотності статусу дієвого інструменту протидії дезінформації та фейковим новинам.

Окрема робоча група присвячена обговоренню питання майбутнього радіо. Норвезька сторона представила доповідь про результати і виклики процесу вимкнення ФМ-сигналу і переходу країни на цифрове радіомовлення. Надана інформація і про плани інших країн ЄПРО щодо запровадження цифрового радіо.

Під час 45-го засідання Єврокомісія зробила огляд останніх подій та рішень в інформаційному просторі. Заслухана актуальна інформація від Європейської аудіовізуальної обсерваторії, звіт голови правління ЄПРО і пропозиції щодо реалізації трирічного робочого плану Європейської платформи регуляторних органів. На 19 травня заплановані вибори нового голови правління ЄПРО.