Лариса Мудрак: «Спільна робота Національної ради та громадських організації щодо встановлення розмірів штрафів для вітчизняних телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги триватиме ще тиждень»

18.10.2012

Про це заявила заступник голови Національної ради Лариса Мудрак під час робочої зустрічі керівництва регуляторного органу з представниками провідних громадських та правозахисних організацій у сфері медіаіндустрії, яка відбулася 16 жовтня ц.р.


Під час попереднього обговорення проекту цього документа, яке тривало з липня 2012 року – від часу ухвалення рішення Національної ради, надійшли зауваження та пропозиції від Асоціації «Правовласників та постачальників контенту», Асоціації «Телекомунікаційної палати України», Асоціації «Західно-Українська гільдія операторів кабельного телебачення», ВГО «Незалежна асоціація мовників», Спілки кабельного мовлення, Громадської ради при Державному комітеті телебачення і радіомовлення України та Громадської ради при Національній раді.


З урахуванням наданих пропозицій та з метою усунення дублювання накладання штрафів, що належить до компетенції Держспоживінспекції,з проекту розмірів штрафів було вилучено норми, які передбачають застосування штрафних санкцій за порушення, що стосуються змісту реклами.


Крім того, встановлено чітке розмежування щодо нарахування штрафів провайдерам програмної послуги та телерадіоорганізаціям за певними групами порушень.


Також посилено диференціацію штрафів залежно від кількості населення на території надання послуг з урахуванням положень Методики розрахунків розміру ліцензійного збору.

Розуміючи важливість документа, Національна рада максимально дослухалася до всіх учасників діалогу. У своїх рішеннях регулятор намагатиметься максимально враховувати особливості та проблеми сучасного ринку медіаіндустрії.

Оскільки під час зустрічі прозвучали нові думки щодо вдосконалення положень проекту розмірів штрафів, було вирішено доопрацювати зазначений документ із урахуванням наданих пропозицій.