На Закарпатті відбувся ХV Міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край»

23.09.2013

Уп`ятнадцяте поспіль на базі Закарпатської ОДТРК (Тиса-1) відбувся Міжнародний фестиваль телерадіопрограм для національних меншин «Мій рідний край».

Організатори форуму – Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Міністерство культури України, Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія, Закарпатська обласна державна адміністрація і Закарпатська обласна рада.

Учасниками фестивалю, який традиційно проходив на базі відпочинку «Золота гора» поблизу Ужгорода, стали конкурсанти з телерадіостудій України, Румунії, Словаччини, Угорщини, Чорногорії, Сербії і Швеції.

Для конкурсного перегляду було представлено 62 телевізійні роботи і 58 радіопрограм. Майже в усіх програмах тематика відповідала головній ідеї фестивалю – показу життя національних меншин, розмаїття їхніх культур, побуту, традицій, відродження та збагачення духовної спадщини.

З кожним роком професійний рівень конкурсних програм зростає. Цікавими є авторські ідеї, пошук нових форм у розкритті тем. За дні фестивалю творчі дискусії та спілкування учасників фестивалю слугували взаємному обміну досвідом українських і зарубіжних телевізійників, виробленню стратегії сучасного телебачення.

За підсумками роботи журі названо переможців фестивалю «Мій рідний край». У галузі телебачення лауреатом із присудженням І місця стала телепрограма угорського телебачення MTVA «Весілля в Шарі». Автори – Івета ХрубоноваЯнош Бенчик.

У галузі радіомовлення звання лауреата з присудженням І місця отримала радіопрограма «Радіо Клуж» із Румунії «Українські казки», автор – Дойна Боргован.

Дипломами і спеціальними призами було відзначено й нагороджено багатьох учасників фестивалю.