Наглядова рада обирає голову правління суспільного мовника

10.04.2017

10 КВІТНЯ ПІД ЧАС ВІДКРИТОГО ЗАСІДАННЯ ЧЛЕНІВ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ СУСПІЛЬНОЇ ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЇ УКРАЇНИ КАНДИДАТИ НА ПОСАДУ ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ НСТУ ПРЕДСТАВЛЯЮТЬ СВОЇ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬНОГО МОВНИКА. НА ЗАСІДАННІ ПРИСУТНЯ ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ОЛЬГА ГЕРАСИМ’ЮК.

10 квітня під час відкритого засідання членів наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України кандидати на посаду голови правління НСТУ представляють свої концепції розвитку суспільного мовника. На засіданні присутня перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.

Це історична подія, до якої українське суспільство ішло майже два десятиліття. Голова наглядової ради Тетяна Лебедєва нагадала, що однією із вимог до кандидатів було дотримуватися у своїх концепціях стратегічних напрямів діяльності НСТУ на 2017 рік, визначених наглядовою радою раніше. «Сподіваюсь, ми сьогодні почуємо стратегії кандидатів у повній відповідності до місії суспільного мовника, стратегічних напрямів діяльності і умов конкурсу, які ми сформулювали», – висловилася вона.

Своє бачення, як має розвиватися суспільний мовник, представляють Зураб Аласанія, Роман Вибрановський, Юрій Дараган, Олександр Зирін, Олександр Зорка, Олександр Коваленко, Олег Наливайко, Марек Серант.

Члени наглядової ради після кожного виступу ставлять претендентам на посаду голови правління НСТУ запитання та уточнюють їхні позиції по окремих пунктах їх концепцій.

Відповідно до положення про конкурс із обрання голови та членів правління ПАТ НСТУ після заслуховування всіх претендентів наглядова рада оголосить перерву в засіданні тривалістю до однієї години задля обговорення презентацій кандидатів. Далі шляхом таємного голосування члени наглядової ради робитимуть сій вибір на користь одного із претендентів.

Нагадаємо, що до наглядової ради входять 9 представників від громадськості і 8 від політичних фракцій і груп. Процедуру обрання членів наглядового органу від громадських об’єднань проводила Національна рада. Увесь склад наглядової ради затверджено рішенням регулятора 17 грудня 2015 року. Легітимна робота наглядового органу розпочалася після створення юридичної особи суспільного мовника – ПАТ «Національна телерадіокомпанія України» наприкінці січня 2017 року.